Jaji bloguje

Vo svete kníh
TOP 5 alfa samcov z romantických príbehov, s ktorými chcete ísť na rande

TOP 5 alfa samcov z romantických príbehov, s ktorými chcete ísť na rande

Zamilovali ste sa niekedy do sebavedomého alfa samca z romantického príbehu? A kto nie? Tu je môj výber TOP 5 hot hlavných hrdinov, s ktorými by nejedna z nás chcela ísť na rande.

Čítali ste vybrané knihy? Čo na našich vysnívaných mužov vravíte vy?

 

1. Noah z knihy Až léto skončí

V tomto TOP rebríčku musí byť 34 ročný Noah, ktorý si je vedomý svojich kvalít ale aj záporov. V knihe Až léto skončí by som si nevedela predstaviť lepšieho hlavného hrdinu. Do tohto hnedovlasého fotografa sa zamiluje každá. Na jednej strane je drsný a sexy, na druhej strane počúva a je veľmi galantný. Kreatívny, zručný a s veľkou charizmou. Presne s týmto mužom by som si vedela predstaviť letnú dovolenku v dome pri jazere.

2. Isaac z knihy Cítit znovu

Keby ste Isaaca stretli niekde na ulici alebo v bare, zrejme by vás nezaujal. Na prvý pohľad čudák, no s veľkým srdcom. Nemal to v živote jednoduché, ale vďaka tomu je dnes ON. Pod tričkom skrýva vyšportované telo, miluje cosplaye, má zmysel pre zodpovednosť a rodina či priatelia sú pre neho prioritou. Nebojí sa bojovať o svoje sny a keď sa zamiluje, láska ho celého pohltí. Isaac je sexi, no je sexi len pre svoju vyvolenú. Dajte mu šancu. Keď sa “oťukne”, je výborný spoločník. Niekedy som Sawyer skutočne závidela.

View this post on Instagram

Keď som začala čítať prvý diel tejto série, bolo to len na základe odporúčania @kate_valter. Ani som vtedy netušila, že #Znovu bude jedna z mojich naj romantických sérií ( a aj ľahko erotických). Teraz som dočítala Cítit znovu, tretí diel a mne zostalo tak zvláštne smutno, pretože som tú knihu až moc rýchlo prečítala. Opäť sa stretávame s dvojicou z prvej a druhej knihy, teraz však pozornosť upriamujeme na Sawyer a Isaaca. Úprimne, Sawyer som doteraz nemala rada. Až v tejto knihe som pochopila, prečo mi bola nesympatická a svoju reputáciu celkom rýchlo svojimi myšlienkami a strachmi napravila. Sawyer sa rozhodla Isaaca zmeniť a fotografie použiť do školského projektu. Táto zmena nezmenila len výzor na prvý pohľad nesmelého mladého muža, ale aj samotnú hlavnú hrdinku. Naša dvojica sa zblížila. Najprv sa z nich stali kamaráti, neskôr blízki priatelia a na záver zamilovaní milenci. Toto gradovanie bolo tak krásne a nežné, že som sa musela neustále usmievať. Vraví sa, že nenávisť má k láske len krok. Avšak pokiaľ sa láska objaví medzi dobrými kamarátmi, je to niečo iné. Tu sa človek musí rozhodnúť hlavne, čo ak nevyjde vzťah? Pretože nestratí len partnera, ale aj kamaráta! To už je, priatelia, risk. Ak ste túto sériu ešte nečítali, veľmi odporúčam. Nebojte sa, hoci ide o hrubé knihy, ktoré sú ťažké, ak ich držíte všetky naraz, prečítate ich rýchlo. Sú dizajnovo krásne a vo vnútri hodnotné. Cítit znovu je úžasný kniha s krásnym ružovým obalom. Je romantická, vtipná, plná hľadania samého seba, budovania dôvery a medziľudských vzťahov. Mona Kasten sa rýchlo stala mojou obľúbenou autorkou a prečítam si snáď všetko, čo ešte napíše a že sa máme na čo tešiť. Ja idem teraz asi offline, pretože musím vstrebávať, že som tento cenný kúsok už prečítala a všetko dopadlo tak, ako som si priala. A čo v? Čítali ste už Cítit znovu alebo nejaký diel z tejto série? #bookstagram #pantarheisk #zacitajsa #ukazcoctes #dnescitam #citaniejesexi #citanienasbavi #bookstagramsk #instabook #instaphoto #readingtime #MonaKasten #CititZnovu

A post shared by Jaji píše o knihách (@jaji_books) on

3. Preston z knihy Výpověď

Preston je egocentrický a príťažlivý workholik, ktorý pracuje na 120 % a totožnú disciplínu vyžaduje aj od svojich zamestnancov. Maximálne u neho absentuje empatia a schopnosť robiť kompromis. Sebareflexia. No je priamy a jeho priamosť som si veľmi obľúbila. Neskôr autorka odhalila všetko v správnom svetle. A Preston nebol pre mňa tým, za koho som ho mala rada. Bol vnímavý a nežný. Jeho malé gestá a pozornosti pomáhali Tare a ani nechcel, aby o tom niečo vedela (alebo to videla). Fungoval tak dlhé mesiace. Iba on a jeho túžby či myšlienky. Vďaka nepredvídanej udalosti sme zistili, aký naozaj je a prečo je na prvý pohľad bezohľadný debilný šéf. Až keď sa stretol na profesionálnej úrovni so ženou, ktorá sa mu dokáže vyrovnať, ukázal svoju pravú tvár a svoje slabosti, ktoré ho posilňujú.

4. Richard z knihy Láska dvoch svetov

Horí. Zavoláte Richarda? Potrebujem uhasiť. Presne tohto odvážneho muža som si obľúbila v knihe Zákon príťažlivosti. Nevideli ste väčšiu radosť, keď som sa dozvedela, že mu bude venovaný väčší priestor. Dobre stavaný hasič nie je príťažlivý len zvonka, ale aj zvnútra. Na nič sa nehrá, autorka nám odhaľuje aj jeho negatívne vlastnosti… ale tie pozitívne ich prevážia. Je pozorný. Milý. Taký ten typický džentlmen, s ktorým chcete ísť na druhé rande. Škoda, že jeho srdce patrí už inej.

View this post on Instagram

Na #LaskaDvochSvetov som sa veľmi tešila. Nielenže mám rada riadky od @katarinakunikova, ale priestor mal byť venovaný práve môjmu obľúbenému Richardovi, ktorý sa mi veľmi zapáčil v knihe Zákon príťažlivosti.🥳😍 Úprimne, čakala som kvalitné čítanie. Ale to, čo si autorka pre čitateľov pripravila, ma úplne dostalo. Sabína žije svoj život na Slovensku, ale minulosť ju spája s Iránom a moslimskou kultúrou. Páčil sa mi kontrast silnej "exotickej" ženy, ktorá prijíma pravidlá nezvyčajné pre európsku kultúru. Asi som si ju obľúbila najmä pre jej odvahu a chuť naplno žiť, pre jej emócie, ale aj zmysel pre zodpovednosť a rodinu. Jej triezvy úsudok niekedy zatienili sny a hlavne – na nič sa nehrala. Suri som si obľúbila pre jej dobré, ale aj zlé vlastnosti. Všetko, čo sa jej v živote stalo, som prežívala s ňou. #KatarinaKunikova sa skutočne vyhrala s každým detailom. Opísala dokonale nielen charaktery postáv, ale aj prostredie, zvyky alebo odlišnosti v kultúre, ktoré tu na Slovensku môžeme vnímať aj pozitívne aj negatívne. Často som mala pocit, že sme pozorovateľom reálneho príbehu. Na začiatku sa všetko začalo požiarom a stretnutím. Retrospektívne sme sa vrátili k dospievaniu hlavnej hrdinky a jej život preleteli, aby sme pochopili prítomnosť. Kapitoly boli venované nielen Sabíne, ale aj Richardovi a jeho životu. Opäť sme sa stretli s Laurou a Albertom. Prečo mi je tento hasič tak sympatický? Okrem jeho dokonalého zovňajšku mi je blízka aj jeho osobnosť. Bol zodpovedným mužom v práci a aj v partnerstve – on je ten, koho by chcela každá. Takže si pokojne pripravte podbradníky, budeme slintať spolu so Sabínou🤣🍾. Ani v tejto knihe nechýba napínavá zápletka, ľudské osudy, ktoré sa môžu stať každému z nás, či skrytý význam medzi riadkami. Mooooožno by som si trochu viac do budúcna priala detailnejšie intímne zblíženia hlavných hrdinov, ale to už je len kozmetický nedostatok 🙊👩‍❤️‍💋‍👨. Jediné, čo mi je ľúto je to, že som Lásku dvoch svetov tak rýchlo prečítala. Pokojne by som zniesla ďalších 200 strán. Ako sa príbeh páčil/nepáčil vám? #bookstagram #bookstagramsk #instabook #instaphoto #readingtime #zacitajsa #ukazcoctes #spolupraca #praha #prague #love #loveyou

A post shared by Jaji píše o knihách (@jaji_books) on

5. Teo z knihy Láska a tetování

Potetovaný rebel, ktorý nosí obtiahnuté tričko, rifle, pravidelne navštevuje posilňovňu, jazdí na motorke a nebojí sa riskovať. Keď miluje miluje celým srdcom a svoju lásku sa nebojí ukázať. Toto je Teo, ktorému právom patrí miesto v dnešnom top rebríčku. Ak ho chcete spoznať trochu viac, určite si prečítajte túto knihu. Hlavný hrdina nesie si so sebou ťarchu minulosti, ktorá sa odráža v umení, v jeho tetovaniach. Vybudoval si to, čo má a patrične si to uvedomuje. Je silný, ale len vďaka múru, ktorý Ash, jeho prvá láska, ako jediná vedela hneď preraziť a zničiť. 

View this post on Instagram

Láska a tetovaní je jedna z ďalších výborných kníh od J. D. Hawkins, ktorú a slovenský a český trh prinieslo Nakladatelství Baronet. Komu mám, prosím, ďakovať? Eroticko romantický príbeh má plynulú gradáciu deja. Nemusíme na nič dlho čakať, taktiež sa tie dôležité veci nedejú príliš rýchlo. Za mňa ide o veľmi vydarený kúsok. Hlavné postavy sú vykreslené v reálnom svetle okorenené dávkou čitateľskej idealizácie. Ich pohľady sa striedajú a tak jednu kapitolu čítame z pohľadu Tea a druhú s pohľadu Ash. Úprimne, ja som mala viac bližšie k Teovi, pretože sa mi zdalo, že Ash niekedy priveľa rieši. Veľa myšlienok,veľa emócií. Pociťuje veľkú túžbu vysvetliť si minulosť a keď k tomu príde, uteká predtým. Čo vám poviem, typická žena. Teo si so sebou nesie ťarchu minulosti, ktorá sa odráža v umení, v jeho tetovaniach. Vybudoval si to, čo má a patrične si to uvedomuje. Je silný, ale len vďaka múru, ktorý Ash, jeho prvá láska, ako jediná vedela hneď preraziť a zničiť. Bravó. Priatelia, ak máte radi naozajstnú erotiku v knihách, nielen “a oddali sa noci plnej vášne”, tak táto kniha je proste pre vás. Milovníčky červenej knižnice si prídu na svoje v detailných opisoch posteľových a intímnych častí, ktoré sú nielen dobre napísané, ale aj preložené. Keďže sa príbeh odohráva v LA, stretneme sa tu s klišé. Santa Monica, plot pri nápise Hollywood. Mám pocit, že autori tieto dve miesta musia spojiť s príbehom vždy, keď sa ocitáme v Los Angeles. Osobne mám toho prečítané už veľa, takže mne toto celkom začína prekážať a šediviem z toho, ale kto číta príbehy z tohto prostredia menej, nepríde mu to veľmi rušivé. Samozrejme, dočkáme sa aj typického amerického konca. Predposledný riadok strana 255, za čo by som už hodila zápisník o stenu, pretože tak sa končí každá druhá kniha a nechápem, prečo majú autori silnú potrebu takto ukončovať svoje príbehy. Ale tak, demografickú krivku treba zvyšovať. Keď nie v realite, tak aspoň vo svete fantázie. Za mňa je to ale super kniha, milá, vtipná, erotická, romantická, s dobrou zápletkou, dynamická, ktorú určite odporúčam. Pekné čítanie prajem. #bookstagram #pantarheisk #zacitajsa #dnescitam #citaniejesexi #kniha #dnesctu #bookstagramsk #bookporn

A post shared by Jaji píše o knihách (@jaji_books) on

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.