Jaji bloguje

Vo svete kníh
Silvia Púchovská si svoj sen splnila. A čo vy? I Jaji bloguje

Silvia Púchovská si svoj sen splnila. A čo vy? I Jaji bloguje

Je ťažké plniť si svoje sny? Podľa mňa nie. Myslím si, že je ťažšie žiť tak, ako sme nikdy nechceli. Silvia Púchovská je toho dôkazom.

Treba sa venovať tomu, čo vás napĺňa

Prácu na zmeny som si zažila. Nie, že by mi vadila. Mala som skôr pocit, že ma obmedzovala v tom, čo ma bavilo. Najprv som sa bála z práce odísť. Teraz to vnímam ako veľké pozitívum, pretože som nabrala veľmi veľa skúseností a konečne som sama sebe pánom. Škoda, že sa v tom zlomovom čase nedostala ku mne kniha Svet je moja kancelária. Mnohé veci by som videla inak a možno by som sa rozhodla pre odchod omnoho skôr.

Silvia Púchovská sa s nami v atraktívnej knihe podelila o svoje skúsenosti. Prerozprávala nám príbeh o tom, ako skončila školu, ako sa prvýkrát zamestnala, ako sa rozhodla cestovať, ako začala blogovať, ako opustila prácu a ako konečne prestala pracovať na iných, ale sama na seba. Mnohým mi je vzorom a jej životný príbeh ma motivuje v tom, čo robím teraz. Robiť to, čo ma naplňuje šťastím a spokojnosťou.

Počas celého príbehu sa stretávame s autentickými fotografiami z autorkiných ciest, ktoré nielenže ukážu krásy tejto planéty, ale aj deklarujú správnosť jej rozhodnutí ísť si za svojim cieľom. Je jedno, koľkokrát by ste čítali čo a ako máte robiť, alebo čo robil niekto iný. Ak to uvidíme na vlastné oči, situácia má iný rozmer a čitateľovi vie dať omnoho viac.

Silvia sa s nami z času na čas podelí s cennými radami, ktoré nám uľahčia napríklad dlhodobé cestovanie alebo rozbiehanie vlastného biznisu.

Silvia Púchovská a Svet je moja kancelária. Zdroj: Jaji bloguje
Kniha je plná cenných rád a myšlienok, ktoré nám pomôžu ukázať potrebný smer. Zdroj: Jaji bloguje

Prečo je táto kniha iná?

Mám rada motivačné videá, citáty alebo príbehy ľudí. Ak sa nepodelíme navzájom o skúsenosti, kto to za nás urobí? Silviin krok dať svoje myšlienky na papier tak ovplyvnil veľmi veľa životov a možno ich aj nasmeroval smerom, po ktorom už dlho túžili, len sa báli opustiť svoj zaužívaný stereotyp.

Pre mňa bola táto kniha iná v tom, že Silvia zaujala postoj reálneho človeka. Nevkladala mi do hlavy slová, čo by som mala urobiť. Iba rozprávala o sebe a odhaľovala tým svoj život nielen z pozitívnej stránky, ale aj z negatívnej. Nemala strach napísať aj o svojich menších neúspechoch, pretože vďaka nim sa posunula ďalej. Tak isto je Silvia Púchovská aktívna na sociálnych sieťach. Instagramový feed alebo stories obohacuje svojimi zážitkami.

Celý čas som mala pocit, akoby autorka sedela vedľa mňa a všetko mi rozprávala. Je vidieť, že to vie zo slovami, pretože aj napriek tomu, že šlo o knihu, mala som z nej veľmi osobný pocit.

Taktiež pozitívne hodnotím samotné spracovanej knihy (výber formátu, väzby a papiera). V poslednej sobe som sa skôr stretla s tým, že text aj fotografie strácali na kvalite z dôvodu výberu zlého papiera, či čiernobielych nekvalitných fotografií. Človek spolu s touto knihou nekupuje iba životný príbeh jednej etapy, ale aj zážitok.

Kniha je plná autorkiných fotografií z jej ciest. Zdroj: Jaji bloguje
Kniha je plná autorkiných fotografií z jej ciest. Zdroj: Jaji bloguje

Komu knihu odporúčam?

Kniha môže zaujať ľudí, ktorí túžia po zmene, ale nevedia ako na to. Taktiež môže byť vhodným výberom pre digitálnych nomádov, ktorí by chceli porovnať svoje skúsenosti alebo rozšíriť obzory. V neposlednom rade môže byť super spoločníkom pre blogerov, ktorí hľadajú cestu k monetizovaniu svojho koníčka.

Silvia sa taktiež podelí o svoje skúsenosti pre cestovateľov a freelancerov. Zdroj: Jaji bloguje
Silvia sa taktiež podelí o svoje skúsenosti pre cestovateľov a freelancerov. Zdroj: Jaji bloguje

 

 

Plníte si svoje sny? Radi cestujete? Chceli by ste tiež radšej pracovať odniekiaľ z pláže alebo je pre vás kancelária to pravé orechové?


Tento článok vyšiel vďaka spolupráci s Vydavateľstvom Motýľ

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.