Kniha P. S. Stále ťa milujem je tu, aby zamotala vzťahy. Peter alebo John?

Kniha P. S. Stále ťa milujem je tu, aby zamotala vzťahy. Peter alebo John?

Som tu opäť s ďalšou romantickou YA. Viete, že internet je aj nebezpečný? A čo ak vám láska pomotá hlavu? Viete žiť v prítomnosti aj neuzavriete minulosť? Aj to rieši naša Lara Jean.

V týchto dňoch konečne vyšlo v slovenskom preklade pokračovanie knihy od Jenny Han. Nedávno som vám priniesla môj pohľad na Všetkým chalanom, ktorých som milovala. A hoci ide o sviežu YA skôr pre mladšie vekové skupiny, veľmi sa mi zapáčila. Preto som neodolala a pokračovanie som si objednala hneď, ako to bolo možné.

 

Recenziu na Všetkým chalanom, ktorých som milovala čítaj TU! 🙂

 

Pôvabné pokračovanie knihy Všetkým chalanom, ktorých som milovala ukazuje, že láska nie je nikdy jednoduchá, ale možno práve preto je taká úžasná. Lara Jean nečakala, že sa do Petra skutočne zamiluje. Veď len predstierali, že spolu chodia. V jednej chvíli to však obaja predstierať prestali. Lara Jean nebola nikdy zmätenejšia ako teraz a nevie, čo robiť. Dokonca sa do jej života vracia chalan, čo sa jej kedysi páčil, a spolu s ním i to, čo k nemu cítila. Môže dievča ľúbiť dvoch chalanov naraz? Pôvabné pokračovanie knihy Všetkým chalanom, ktorých som milovala ukazuje, že láska nie je nikdy jednoduchá, ale možno práve preto je taká úžasná.

P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje
P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje

 

Opäť sa v pokračovaní stretávame s našimi hlavnými hrdinami. Margot a Josh sa definitívne rozišli. Hoci to Margot bolelo, čas nakoniec ukáže, ako dopadne ich situácia.

Lara Jean už oficiálne chodí s Petrom. Ich vzťah je krehký, v začiatkoch. Lare však prekáža Petrova bývalá priateľka, Gen. Kedysi boli kamarátky, dnes sú rivalkami. Ich vzťah sa skomplikuje, keď sa na verejnosť dostane ich intímne video, na ktorom sa bozkávajú v bazéne. Lara Jean pod vplyvom spoločností trpí a chce zistiť, kto to video virálne šíri po celej škole. Očakáva, že jej Peter bude oporou. Utuží táto nepríjemná situácia ich vzťah alebo naopak?

P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje
P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje

 

V knihe P. S. Stále ťa milujem sa zoznamujeme hlbšie s novou postavou, Johnom, ktorý tiež dostal svoj ľúbostný list. Lare odpísal a ich kamarátstvo sa znova obnovilo. Ide však len o kamarátstvo? Čo ak Peter niečo cíti ešte k Gen? Čo ak si to len Lara Jean myslí? Čo ak jej žiarlivosť tak zatemní myseľ, že si začne rozumieť s Johnym viac, než by si práve priala? To a omnoho viac sa dočítate v pokračovaní super príbehu.

Autorka kníh Všetkým chalanom, ktorých som milovala a P. S. Stále ťa milujem, Jenny Han, miluje jesenný New York. Najradšej svoje príbehy píše v kaviarňach, v metre či v domoch iných ľudí. Ak by ste sa jej pozreli do kabelky, našli by ste tam perá, rúž značky Tom Fords,  balzám na pery, mini notebook a čistič okuliarov. A akú fakultu by si vybrala, keby mala študovať v Rokforte? Slizolin! (Harryho Pottera proste milujú všetci!)

Hoci pokračovanie knihy bolo viac vážnejšie, než Všetkým chalanom, ktorých som milovala, cieľová skupina knihy sú jednoznačne adolescenti. Rieši sa tu tematika prvej lásky, sexu, pocitu žiarlivosti. Autorka sa šikovnou zápletkou deja taktiež vracia do minulosti hlavných hrdinov, kedy nám odkrýva vznik a zánik ich kamarátstiev. Ak vás tieto témy zaujímavú z pohľadu aktérov, určite vás zaujme tiež.

P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje
P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje

 

P. S. Stále ťa milujem bola veľmi silná kniha na myšlienky, ktoré v nej prevládali. Bolo ich hneď niekoľko. Preto si myslím, že na svoje si príde každý. Najviac na mňa zapôsobila sila nevyriešenej minulosti. Pokiaľ človek nosí vo svojom srdci niečo nevyriešené, nikdy sa to neskončí. Ten pocit ho bude stále prenasledovať a čím ďalej bude odkladať vyriešenie záležitosti, tým viac bude pocit intenzívnejší. Presne to som našla v knihe. Ponaučenie? Za všetkým treba zavrieť dvere, pretože iba tak budeme vedieť otvoriť nové.

Už v minulej knihe som si nevedela nájsť najobľúbenejšiu postavu. Zvolila som si Petra. Tu mi až tak sympatický nebol. Každá postava mala niečo do seba, ale žiadna pre mňa nebola silnou alebo dominantnou, v ktorej by som sa našla. Je to však vec vkusu, možno vy by sme mali iný názor.

Jenny Han nás celý čas nechala v napätí, ako sa príbeh skončí. Lara Jean dostávala informácie, akoby nemala randiť iba s jedným mládencom a akoby si mala dobre premyslieť, kto je naozaj ten pravý. Tejto informácií som natoľko uvedomila, až som skutočne nevedela, kto nakoniec získa jej srdce. Peter alebo Johny?

P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje
P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje

 

Môj celkový pohľad na knihu?

Veľmi som sa bavila. Postavy nesklamali, dokonca aj Kitty sa predviedla v plnej kráse. Dialógy neboli nudné, dej sa stupňoval. Starosti a radosti našich hrdinov som naplno prežívala s nimi. Vôbec mi neprekáža, že ide o young adultku. Na takéto príbehy nikdy nebudem stará. Chcete si oddýchnuť a užiť deň? Jedine s knihou P. S. Stále ťa milujem od Jenny Han. Je proste TOP!

P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje
P. S. Stále ťa milujem Zdroj: Jaji bloguje

 


Čítali ste prvý diel? Alebo pokračovania? Čo si myslíte o knihách od Jenny Han? Ak sa vám recenzia páčila, nezabudnite zanechať komentár a zdieľať ju pomocou sociálnych sietí! Aj vaši kamaráti si zaslúžia vedieť o super knihe! 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.