Povedz, že ma miluješ je romantická oddychovka nielen pre dievčatá

Povedz, že ma miluješ je romantická oddychovka nielen pre dievčatá

Jenny Han sa na slovenský trh vracia s novinkou, ktorá približuje letnú lásku. Dokáže si udržať svoju obľúbenosť alebo séria Všetkým chalanom, ktorých som milovala nám už nedovolí čítať inú jej knihu?

Anotácia

Leto sa práve skončilo a Belly už netrpezlivo očakáva ďalšie. A potom ďalšie… a… Vlastne nežije pre nič iné ako letné prázdniny. Domček na pláži, slnko, more, zábava, najlepšia priateľka Sussanah a dvaja bratia – Jeremiah a Conrad. No v jedno leto, keď sa zo škaredého káčatka stáva nádherná labuť, sa všetko akosi začne meniť. Dvaja oslniví chalani, prvý bozk, prvá láska… Leto sa nezmenilo, zmenila sa ona. Musí si vybrať. Jeremiah alebo Conrad?

O Jenny Han

Jenny je kórejsko-americká autorka, ktorá svoju tvorbu venuje hlavne mladým slečnám. Vyrastala v Richmonde vo Virgínii so svojou kórejskou rodinou. Absolvovala univerzitu v Severnej Karolíne na Chapel Hill. Neskôr získala titul z tvorivého písania. Dnes žije v Brooklyne v NYC.

Nič nie je krajšie, než prvá letná láska

Belly dospieva. Z malého dievčatka, ktoré dostalo nálepku mladšia sestra, sa stala krásna slečna. Okolie ju začína vnímať inak. Je zvykom, že dve najlepšie kamarátky idú spolu do letného domu, kde so svojimi rodinami trávia leto plné zážitkov . A tak sa Bells opäť stretáva s Jeremiahom a Conradom, synmi maminej najlepšej kamošky. Doteraz ju vnímali skôr ako mladšiu sestru, no mám pocit, že odteraz bude všetko inak.

Z anotácie som mala pocit, že hrdinka je zmätená z citov k dvom bratom, no všetko sa vyvŕbilo úplne inak, než som čakala. Bella si našla známosť. Svoju prvú lásku. Nielenže ju oslovil Cam, ale začali spolu aj randiť. Všetko bolo zrazu dokonalé. Konečne ju videl niekto inak, než ako malé dievča. Lenže čím viac sa s Cameronom stretávala, tým viac si ju Conrad a Jeremiah doberali. Nedávali na ňu pozor ako starší bratia, ale žiarlili, že letnou láskou nie sú oni.

Aby sme porozumeli všetkému čo sa deje, zvolila autorka oddelovanie príbehu kapitolami. Často sme sa v nových kapitolách retrospektívne vracali do Bellinej minulosti, aby sme zistili, do koho je skutočne zamilovaná. Prečo sa veci dejú tak, ako sa dejú alebo od koho dostala prvú pusu, ktorá vlastne potopila vzťah s Camom.

Do deja sme boli vhodení vlastne od prvej strany. Až retrospektívnymi spomienkami sme došli na veci, ktoré sú spomínané v prítomnosti. Páčilo sa mi, že Jenny nič zbytočne nenaťahovala. Dej mal správny progres a nikde sme sa nezdržiavali.

Taktiež hodnotím pozitívne aj to, že autorka neurobila hlavných hrdinov príliš idealisticky. Bella je bonzáčka, Beková je rozvedená, Conrad nevie zvládať problémy… Nič nie je len biele alebo čierne. Svet farieb vložila do rúk hrdinom. Vďaka tomu mi boli blízki.

View this post on Instagram

Je podľa vás dôležitejšia fotka alebo popis? Koľko # je dobré písať do postu? Patria skôr do postu alebo do komentárov? Ako vlastne Instagram premýšľa? Na tieto otázky by sme sa vedeli rozprávať hodiny. Vďaka @slovakblogger som sa dnes zúčastnila na workshope v Bratislave, aby sme trochu na túto tému pokecali. Zoznámila som sa s novými ľuďmi, zasmiala som sa a aj naučila kopec nového. Ďakujem @jankamalaga za super info a @lady_kejmy za super tipy ❤ som rada, že komunita blogerov na Slovensku ide vyššie a vyššie. O to motivovanejšie sa mi bude písať diplomka na tému onlinových kampaní 👍📚. Aký deň ste malo vy? P.S. v pozadí je #NábrežieEurovea #jajibloguje #pantarheisk #bookstagram #knihozrut #zacitajsa #jennyhan #albatrosmedia @cooboo.slovensko #humbook #blogerroka #ukazcoctes #bratislava

A post shared by Jaji Bloguje (@jaji_books) on

Veľmi sa mi páči štýl autorkinho písania. Jenny Han som si obľúbila už v sérii Všetkým chalanom, ktorých som milovala. Táto kniha len potvrdila, že som sa mi nezapáčila len kniha, ale autorka a je snáď jedno, čo od nej prečítam. Priaznivo naklonená budem ku každej knihe. Zo všetkých strán srší sviežosť, humor a romantika. Príbeh je nabitý toľkými emóciami, že sa veľmi dobre číta. Dokážete ju prečítať za jeden večer. Je to možno trochu škoda, pretože pokojne by som prijala viac strán alebo pokračovanie. Ne to si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Keď už toľko spoilerujem, tak vám prezradím, že Bella si nakoniec svoju lásku vyberie. No to, či urobí správne a aká bude, sa dozvieme v ďalších častiach série, na ktoré sa veľmi teším.

Komu knihu odporúčam

Povedz, že ma miluješ je krásna, naivná, romantická letná novinka. Miestami je ľahšie predvídateľná, ale nevedela by som si predstaviť, keby to bolo inak. Jenny Han opäť dokázala, že jej písanie ma proste baví, pretože jej štýl je svieži, zaujímavý a čitateľ vždy dostane to, čo chce a potrebuje. Bez debaty je kniha pre dospievajúce dievčatá, ktoré majú radi romantické príbehy. Myslím si však, že na svoje prídu aj staršie žienky (ako napríklad ja), pokiaľ majú radi príbehy o prvej láske. Na knihu nemôžem povedať nič zlé, preto sa veľmi teším na pokračovanie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.