Jaji bloguje

Vo svete kníh
Poznáte 100 najkratších ciest k vašej duši?

Poznáte 100 najkratších ciest k vašej duši?

Mnohí hľadajú cestu k sebe a k najbližším. Pritom stačí poznať svoju dušu, byť úprimný a všetko ostatné príde samé. A možno k tomu dopomôže Petr Casanova s jeho knihami.

Nikdy som neverila, že existujú náhody. Človek povie: “kks, to je náhoda!” Ja si len pomyslím, že ten človek musí len dozrieť… alebo aspoň vidieť niektoré veci inak. Podľa mňa náhody neexistujú. To len my nevieme, prečo sa nám to stalo. Ale malo to tak byť.

Podobne som sa dostala ku knihe 100 nejkratších cest k Tobě. Nebola to náhoda, bol to osud. V poslednej dobe sa venujem zdokonaľovaniu seba samej a svojej duši. Snažím sa jej dať to, čo potrebuje. Nevravím, že sa odpútavam od materiálneho sveta, ten potrebujem, aby som prežila. Ibaže viac vnímam to duchovné a snažím sa myslieť a konať najlepšie, ako dokážem.


Ak sa vám nechce čítať článok, tak si ho vypočujte 

P.S. Vo videu sa nachádza súťaž o knihu! <3


Petr Casanova, autor knihy, sa orientuje na vzdelávanie v oblasti osobného rozvoja. Niekedy na autorov tohto typu pozerám s nedôverou. Pár ich kúskov sa mi dostalo do rúk, ale len málo z nich ma oslovilo natoľko, že som sa nimi riadila. Teraz som však zostala veľmi milo prekvapená.

Poučným rozprávaním sa na stranách postupne dostávame k odhaleniu spomínaných 100 ciest, ktoré smerujú k zdokonaleniu našej duše a posilneniu medziľudských vzťahov. Petr nám sprístupňuje informácie v niekoľkých etapách, pričom text dopĺňajú rôzne citáty, príbehy a zvýraznené poznámky, ktoré je dôležité si vštepiť do pamäti. Niektoré cesty sú vysvetlené pomerne stručne, iné až dosť detailne. To však neznamená, že si knihu plnú emócií nedokážeme plnohodnotne užiť. Určite ju odporúčam všetkým, ktorí sa venujú osobnému rozvoju  a počúvajú svoje vnútorné ja, alebo tím, ktorí s tým ešte len chcú začať a nevedia ako. Toto je najlepšia kniha na štart v tejto neľahkej ceste alebo v zotrvaní na nej.

Kniha ma oslovila natoľko, že som maminke o nej nedávno povedala. Potešilo ma, keď sa mi zverila, že túto knihu bude o chvíľu čítať a vytiahla ju zo šuflíka. Pevne verím, že sa jej bude páčiť a Petr Casanova sa stane jej ďalším obľúbeným autorom. V tom prípade jej veľmi rada odporučím jeho novinku Cítit rozumem, myslet srdcem alebo rovno celý balíček kníh od tohto autora.

Tento článok vyšiel vďaka Kníhkupectvo Aura knihy


Čo vy a knihy o osobnom rozvoji? Čítate ich alebo sa im vyhýbate?  Ktorá je vaša najobľúbenejšia?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.