Jaji bloguje

Vo svete kníh
Predstavujem vám NAJ 5 kníh jesene 2019, na ktoré sa veľmi teším #2

Predstavujem vám NAJ 5 kníh jesene 2019, na ktoré sa veľmi teším #2

Priatelia, máte doma málo kníh? (alebo máte aspoň ten pocit, pretože podľa mňa kníh nie je nikdy dosť!) Tak mám pre vás dobrú správu. Som tu opäť s článkom o knihách, na ktoré sa môžete v najbližšej dobe tešiť.

Nedávno som písala článok o TOP 5 knihách, na ktoré teraz na jeseň nemôžete zabudnúť. Šlo o tituly:

  1. 1. Přátelé od Kelsey Miller,
  2. 2. Veřit znovu od Mony Kasten,
  3. 3. Bird box od Josha Malermana (inak výborný film, nezabudnite si ho vyhľadať na Netflixe),
  4. 4. Gump – Pes, který naučil lidi žít od Filipa Rožeka,
  5. 5. Nyxia – Nespoutaná od Scotta Reintgena.

Všetko info a aj odkazy na objednanie môžete nájsť TU. Som veľmi rada, že vás tento koncept zaujal, pretože bol jeden z najčítanejších za posledných 30 dní, za čo veľmi pekne ďakujem. Som rada, že vás môžem aj touto cestou inšpirovať. Preto tu máme Predstavujem vám NAJ 5 kníh jesene 2019, na ktoré sa veľmi teším #2!

View this post on Instagram

Táto kniha je úžasná ❤️ ďakujem @slovart_vyd za vydanie tohto klenotu❗⁣ ⁣ História ľudstva je plná hrdinských činov a ľudí, čo dokázali aj nemožné. Som rada, že #Slovart venoval svoj čas vydaniu príbehov o výnimočných ženách z našej histórie. Nielen o nich by sa malo hovoriť omnoho viac než doteraz. ⁣ ⁣ Každej hrdinke boli venované 2 strany poučného textu o ich živote, uvádzala nás grafika s najdôležitejším infom a text finišovala detailná ilustrácia. Kniha nemohla byť zostavená lepšie a ja som si užila kvalitné čítanie. Andrea Kello Žačoková a ilustrátorka Zuzana Bartová odviedli poriadn kus práce a je to vidieť hneď na prvý pohľad. ⁣ ⁣ Na konci sa pre upevnenie informácií nachádzala časová línia a stručný prehľad dejín, ktoré tvorili ženy, ktoré sa nebali riskovať a o ktorých sme sa predchvíľou dozvedeli. ⁣ ⁣ Text nie je komplikovaný pre pochopenie. Myslím si, že #SuperŽeny je skôr určená viac laikom a amatérskym milovníkom histórie, ktorí sa chcú naučiť niečo nové, doplniť informácie alebo si chcú upevniť získané vedomosti. Určite je vzácnym klenotom každej knižnej zbierky.⁣ ⁣ Čítali ste alebo sa ešte len chystáte? Ktorá osobnosť by určite nemala chýbať v knihy #SuperŽeny?⁣ ⁣ #bookstagram #pantarheisk #booklabaci #dnescitam #citaniejesexi #citanienasbavi #bookstagramsk #instabook #instaphoto #books #readlab #humbook #ukazcoctes #zacitajsa #pantathei ⁣#slovakia #slovart #booklab @booklabsk

A post shared by Jaji píše o knihách (@jaji_books) on

1. Super ženy od Andrey Kellö Žačokovej

Táto kniha je úžasná. Bez debaty a nevyhnutne ju potrebuje každá žienka, ktorá to chce raz v živote ďaleko dosiahnuť. Aj keď ide skôr rozprávanie o ženách z historického hľadiska, pre mňa je tak trochu motivačná. To, čo dokázali všetky ženy, ktoré sú v knihe aj nádherne ilustrovane spracované, nedokáže len tak hocikto. Odporúčam všetkými desiatimi, pretože je krásna a veľmi poučná.

2. Majster a Margaréta od Michail Bulgakova

Bulgakovov román Majster a Margaréta nie je čitateľovi neznámy – v slovenskom preklade prvý raz vyšiel v roku 1968, no toto vydanie vychádzalo z jedinej vtedajšej dostupnej verzie textu, ktorý v ZSSR cenzurovali. Nový preklad Jána Štrassera prináša úplný text tohto najvýznamnejšieho diela ruskej literatúry 20. storočia.

Moskvu navštívi diabol Woland so svojou suitou a život Moskovčanov sa prudko zmení: začnú sa diať nadprirodzené veci – neuveriteľné príbehy, fantazmagórie, mystifikácie. Medzitým muž, ktorý si hovorí majster, píše román o stretnutí Ježiša Krista s Pilátom Pontským. Keď majster zmizne, jeho družka Margaréta je ochotná zapredať dušu diablovi, aby sa dozvedela, čo je s majstrom. Woland jej vyhovie a dočasne ju vezme do svojich služieb.

Čím ďalej, tým viac mám rada knihy, ktoré sú skôr do zbierky, než na darovanie a toto je jedna z nich. Slovart na svojom instagramovom profile uviedol, že kniha zožala veľký úspech. 3 dni od vydania už museli objednať dotlač a ku dňu 16.9.2019 je na Martinus.sk v TOP2!

3. Motivačný diár A Cup of Style

Na rok 2019 mám strednú veľkosť a neviem si vynachváliť. V dnešnej dobe má diár skoro každý, pomaly aj môj sused mi ponúka svoju verziu, ktorá je zaručene najlepšia. Nájsť si ten pravý je jedna z najzložitejších úloh, aké počas roka zažívam. Aj ty to tak cítite? Preto som rada, že minulý rok som ho objavila a nesmierne sa teším naň aj tento rok. Dokonca dizajn je veľmi luxusný, no uznajte. Diár je k dispozícii v dvoch veľkostiach. Pozor, je až prudko motivačný. Mne dopomohol zoštátnicovať a dostať sa na doktorandské štúdium.

4.  Ako vyrásť v kreatívnom biznise od Kamila Aujeskeho

Ten muž hore na fotke je Kamil Aujeský a pre mňa je jeden z mnoha marketingových vzorov. Na škole sme mali veľa jeho prednášok a vždy boli najlepšie a najviac mi dali. Koho zaujíma kreatívny biznis, marketing, či si chce len rozšíriť obzory, túto knihu veľmi odporúčam. Kamil vždy ľuďom dá niečo užitočného, čo ich posunie vpred. Presne tak to bolo u mňa.

5. Tieň kostí od Leigh Bardugo

Vrania šestka, Griša, Zjazvený kráľ… nič? Kde to žijete? Leigh Bardugo je jedna z naj zahraničných autoriek zahraničnej ya literatúry a ja sa veľmi teším, že Slovart prinesie na náš trh jej ďalšie knihy. Hlavne Grišu. V Česku ju toľkí odporúčajú, že som skoro podľahla a kúpila si ju tam. Ale odolala som a veľmi sa teším na slovenský preklad.

Autorka mala byť minulý rok na Humbook feste (ani neviete ako som sa tešila), len potom pre zdravotné dôvody musela svoju účasť zrušiť. To bolo sklamania a plaču. Ale tak… jej prítomnosť si vynahradíme aspoň knihou a osobné stretnutie necháme na nabudúce.


Ktorá kniha vás najviac zaujala?

 

1 comment found

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.