Jaji bloguje

Vo svete kníh
Saal-Digital CZ: Moja prvá fotokniha. Tip na darček I jajibloguje.sk

Saal-Digital CZ: Moja prvá fotokniha. Tip na darček I jajibloguje.sk

Už dlho som bádala nad možnosťou, ako svoju tvorbu zvečním. Pridávanie článkov a fotografií na svoj blog ma natoľko pohltilo, že neustále hľadám možnosti vylepšovania svojej práce a tvorby.

Najlepšou odmenou pre autora vidieť výsledky dlhých hodín cestovania, čítania a písania nielen v online podobe, ale najmä v podobe offline. K tomuto mi dopomohla fotokniha od Saal-Digital CZ, kde som si mohla vytvoriť fotoknihu podľa vlastného výberu.

V utorok som si ju navrhla a v sobotu mi ju kuriér doviezol práve domov? Realita. DHL kuriér mi ráno poslal najprv sms. „Dobrý deň, dnes vám budem medzi 8:00-18:00 doručovať balík…“ Na to som si povedala, že som konečne pochopila tie vtipy, kedy by príjemca odpísal kuriérovi: „Dobre, ja vás počkám medzi Bratislavou a Košicami.“ Síce som nemohla ísť do posilňovne, ale balíček som už pred 12:00 mala doma. Moja prvá reakcia po odbalení? Wau!

Zdroj: Jana Paveleková
Zdroj: Jana Paveleková

Pri tvorbe fotoknihy som si musela najprv stiahnuť program. V menu programu som si navolila, o aký produkt mám záujem. Potom som si začala vyberať medzi produktmi rôznych vlastností a veľkostí. Po dlhom rozhodovaní som našla presne to, čo som potrebovala.  Respektíve mi jedna z rozmerov fotokníh úplne padla do oka a ja som vedela, že to je presne tá, ktorú chcem. Počas prehliadania si ich aktuálnej ponuky ma ešte zaujali možnosti výroby vlastných oznámení s obálkami či návrh vlastných vizitiek.

Tak sme si so spolužiačkou sadli a začali najprv vyberať fotografie, ktoré by som chcela použiť. I napriek tomu, že som si mohla presne nastaviť ako vnútro fotoknihy bude vyzerať, radšej som použila možnosť vloženia šablóny, aby mi bolo jednoduchšie vyberanie a vkladanie fotografií. Avšak pri zistení koľko strán mám k dispozícií, som musela rozšíriť i vybrané portfólio, ktoré chcem zvečniť. Tak sme pripravovali viac fotografií. Do výberu som zvolila fotografie z najdôležitejších výletov pre cestovateľské tipy, fotografie kníh, ktoré som recenzovala, ako aj súkromné fotografie s partnerom. Vďaka nemu dosahujem svoje ciele a necítim pri tom žiaden strach.

Zdroj: Jana Paveleková
Zdroj: Jana Paveleková

Každú pridanú fotografiu do knihy som mohla ďalej upraviť, orezať, otočiť, zmeniť jej rozmery. Prišlo mi veľmi šikovné, keď pri každej sa objavovala hláška – kvalita fotografie veľmi dobrá,  kvalita fotografie dobrá, kvalita fotografie zlá. Ak však budete skúšať nahrávanie fotografií, neuspokojte sa s hláškou kvalita fotografie dobrá. Pri zvolení matného režimu jej kvalita bude mierne iná, než fotografie s veľmi dobrou kvalitou. Okrem toho som mala možnosť vybrať motív podkladu, clipart obrázky, rámčeky k fotografiám, či zvoliť si text.

Určite hlavné výhody programu pri tvorbe fotoknihy je automatická pomoc programu pri upravovaní fotografie, prehľadné menu, jednoduché ovládanie. Tak isto som bola veľmi prekvapená servisom a rýchlosťou dodania.

Zdroj: Jana Paveleková
Zdroj: Jana Paveleková

Výsledok vašej fotoknihy, nech bude akýkoľvek, bude isto stáť za to, pretože to bude váš otlačok duše. Neviete ako obdarovať seba či svojich blízkych? Nie je nič krajšie, než spomienky.

Podľa nových prieskumov má generácia milenials radšej zážitok, než materiálnu vec. Myslím si, že je to pravda. A hoci už nevediem fotoalbumy odkedy mám digitálne zrkadlovky, verím, že zostanem verným fanúšikom fotokníh či kalendárov.

Zdroj: Jana Paveleková
Zdroj: Jana Paveleková

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.