Jaji bloguje

Vo svete kníh
Raven a Wyatt spolu prežili dobrodružstvo, ktoré navždy zmenilo ich život

Raven a Wyatt spolu prežili dobrodružstvo, ktoré navždy zmenilo ich život

Moje rozhodnutie prečítať si Rozhodnutie bolo správne. Na trhu sa opäť objavila zaujímavá novinka od slovenskej autorky, ktorá stojí za pozornosť.

V dnešnom článku sa dozviete:
- o čom je kniha Rozhodnutie,
- prečo by ste si príbeh mali prečítať,
- čo si myslím o tejto knihe ja.

O čom kniha je?

Raven s Troyom si užívali zaslúženú dovolenku. Odkedy hlavná hrdinka mladšiemu bratovi nahrádza rodičov, nepozná nič iné len domov a prácu. Domov na pár dní vymenia za exotiku, no ani len netušia, ako sa ich život zo dňa na deň zmení. Na scéne sa objaví Wyatt, ktorý ich oddych riadne znepríjemnil a premenil na nutné väzenie. Až neskôr im objasní, z akého dôvodu sa ich rozhodol ochrániť a že on vôbec nie je ten, koho by sa mali báť. Dovolenka sa skončí a súrodenci sa vrátia do mestečka v Utahu, ibaže ich životy sa museli prispôsobiť novej situácii a príťažlivému mužovi v dome, ktorý ich chce za každú cenu udržať v bezpečí.

Ak by som z deja prezradila viac, prišli by ste o super zápletku a prekvapivé rozuzlenie, tak budem radšej mlčať. Kto knihu čítal, môže napísať do komentárov a pokecáme o nej viac ( ja veľmi rada). Poďme si ju trochu rozanalyzovať.

Wyatt je moja vysnívaná srdcovka

Raven je mladá, krásna a inteligentná žena, ktorá samú seba vníma úplne inak, než jej okolie. Vzala na svoje plecia celý chod rodiny a domácnosti, a preto prestala žiť. Uzavrela sa pred svetom a aj pred čitateľmi. Jej myšlienky sa k nám dostávali najmä pomocou rozprávača. Niekedy mi prišlo, akoby bola až prehnane empatická a domýšľavá. Načo by sme dopriali priestor Wyattovi, aby niečo vysvetlil? Veď Raven na to príde aj sama (smiech). Myslím si však, že tá povaha bola ovplyvnená všetkým nepekným, čo sa jej v živote stalo. Síce vždy vyjde slnko, ale hrdinka slnečné lúče nechcela tak ľahko vidieť.

Wyatt je kapitola sám o sebe. Veľmi príťažlivá kapitola. Keby nebol v tomto príbehu, nebolo by to ono. Autorka ho vykreslila s dobrými aj zlými vlastnosťami, no aj tak sa mi zdal byť trochu vzdialený a pre mňa nereálny. Nič to, snívať niekedy treba. Wyatt však pri ochrane toho, čo si veľmi váži zistil, že musí ochrániť aj svoje srdce. Bolo v ňom toľko sebazaprenia, aby dosiahol to, čo chcel. Vo svojich myšlienkach som si ho predstavovala presne takého, aký je na obálke knihy, ktorá sa mimoriadne vydarila. Práve on je pre mňa veľkým pozitívom a som rada, že na záver sme sa dočkali kapitoly aj z jeho pohľadu. Možno na zváženie do budúcnosti (blízkej, vzdialenej alebo len v mojich predstavách), bola by zaujímavá kniha, kde by bol rozprávačom od začiatku až do konca.

Dej sa stupňuje postupne a všetky (dokonca aj tie najmenšie) detaily do seba zapadajú. To je na Rozhodnutí super, pretože pre mňa predstavuje skladačku, ktorú čitateľ zloží iba vtedy, ak ju dočíta do konca. Napätie by sa miestami dalo krájať.

Mám rada premyslené knihy, pretože je vidieť, že reálne autor uvažoval nad tým, ako sa budú čitateľovi zobrazovať v jeho mysli. Je pekné, ak niekoho písanie baví, ale vždy si musíme uvedomiť, že píše aj pre ľudí. Myslím, že Michaela Zamari tu práve svoje tvrdenie dokázala a čitateľom sa postarala o príjemné chvíle strávené s Rozhodnutím.

Triler alebo erotika? Oboje!

Som nekonečný fanúšik romantiky a erotiky v literatúre. Nič nové som nepovedala. Tu som si skutočne prišla na svoje. Prvýkrát som sa v jej knihe však stretla s dobrodružnou zápletkou. Zostala som mierne na vážkach a silno som premýšľala, či sa mi to k Raven a Wyattovi vlastne hodí alebo nie. Niektoré situácie mi prišli (možno) trochu prehnané. Nevedela som vyhodnotiť, či sa to reálne môže stať až v takejto miere. V tomto som laik a skutočne sa nemám s kým po odbornej stránke poradiť, preto túto tému nechávam otvorenú na diskusiu. Môžete do komentárov napísať, čo si o trilerovej zápletke myslíte vy a či sa vám v knihe hodila.

Veľmi rada by som čítala od autorky aj iné knihy s prvkami trileru, aby som si ten konečný názor vedela utvoriť. Preto som veľmi rada, ako Zamari príbeh ukončila. Všetko je práve teraz vo hviezdach. Po zrelej úvahe však musím dodať, že sa mi to k sebe hodilo a bez prežitého dobrodružstva by možno pre nás Wyatt nebol taký drsný a sexi.

Michaela Zamari, prosím, pokračuj v tom, čo píšeš, pretože to píšeš dobre.

Prečo by ste si mali knihu prečítať?

Rozhodnutie je určite kniha minimálne na jedno prečítanie. Prečo by ste si ju podľa mňa mali prečítať?

 1. 1. Spolu s hlavnými hrdinami spoznáme trochu inej kultúry.
 2. 2. Zamyslíme sa aj nad tými najmenšími detailami.
 3. 3. Prežijeme horúce chvíle s Raven a Wyattom.
 4. 4. Čaká nás jedno veľké dobrodružstvo.
 5. 5. Pretože je to #mustread kniha. Pokiaľ ju chytíte do rúk, už ju neodložíte.

Prečítajte si úryvok z knihy a presvedčte sa sami!

Čítali ste Rozhodnutie? Aký názor máte vy? Ďakujem za každý komentár alebo zdieľanie, veľmi si to vážim.

2 comments found

 1. Rozhodnutie som dočitala včera a úplne s Tebou súhlasím, že je to kniha na jedno posedenie/prečítanie. Myslím si, že je to autorkina najlepšia kniha. Možno aj preto ma z jej kníh najviac bavila, lebo tam bola práve tá trilerová stránka. Aj keď som za rovno s Tvojim názorom, že niektoré detaily/scény boli trochu ako z filmu a tiež som sa zamýšľala nad tým, či by to bolo reálne aj naozaj. Ale inač bola kniha Rozhodnutie mojou najlepšou knižnou voľbou a verím, že si svojím obsahom získa veľa čitateliek a čitateľov

  1. Mám rada, ak sa autor každou knihou zlepšuje. Vždy môžeme posúvať svoje limity a raz to bude pekná spomienka, keď budeme v rukách držať nejakú najnovšiu a úplne prvú <3

   a pri tých detailoch/scénach... v dnešnej dobe neobmedzených možností by som sa ani nečudovala, keby sa nestalo niekomu niečo podobné O.o

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.