Jaji bloguje

Vo svete kníh
Kuchárka Recepty našich starých mám je super spoločník do kuchyne

Kuchárka Recepty našich starých mám je super spoločník do kuchyne

Cítiť výbornú chuť na jazyku je radosťou nejedného z nás. Pokiaľ sú jedlá ešte zdravé, esteticky upravené a pripravené s láskou, môžeme hovoriť o dokonalosti gastro umenia. Presne také sú jedlá blogerky Lucii Súkeníkovej.

O Lucii Súkeníkovej

Lucka mala k vareniu blízko už od detstva. Ako sama na blogu tvrdí, na babičkinom dvore varila z kvetiniek trávy, dažďovej vody a hliny rôzne dobroty. Neustále bola obklopená kuchárskymi knihami. K tomuto koníčku bola vedená mamkou a babičkami. Pred narodením prvého synčeka ju varenie pohltilo naplno. Z varenia tradičných jedál prešla až ku kombinácií vlastných chutí. Potraviny volí podľa osobných preferencií, no vždy musia spĺňať hlavnú požiadavku. Musia prospievať Luckinmu zdraviu a zdraviu jej rodiny. Veľa vecí si vyrába doma. Chlieb už nekúpila približne 8 rokov. Lucka je milovníčkou dobrého jedla a varenie je pre ňu relax. Svoje sny si plní nielen v kuchyni alebo so svojim blogom. V roku 2015 jej vyšla prvá kniha – Moje skvelé jedlo, ktorá obsahuje 220 najúspešnejších receptov z blogu.

Dnes má Lucka na konte už 3 kuchárske knihy: Moje skvelé jedlo, Moje skvelé koláčiky a novinka Recepty našich starých mám. Okrem nich pravidelne poteší svojich čitateľov aj kalendármi, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou všedných dní.

Recepty našich starých mám. Zdroj: moje-jedlo.sk
Recepty našich starých mám. Zdroj: moje-jedlo.sk

Niečo viac o knihe Recepty našich starých mám

Zaspomínajte si s touto knihou na svoje detstvo. Táto jedinečná kuchárka zanecháva odkaz o tom, ako sa kedysi žilo, jedlo ? a maškrtilo. Zachytáva 80 tradičných sladkých aj slaných receptov na koláče a múčne jedlá, ktoré sa v slovenských rodinách dedili z generácie na generáciu. Nájdete tu bábovky, buchty, kysnuté a ovocné koláče, záviny, šišky, pagáče… Autentická, tradičná, rokmi ove-rená a nestarnúca klasika, ktorá nesmie chýbať vo vašej kuchárskej knižnici.

Kniha vyšla v roku 2017 vo vydavateľstve Ikar. Na 184 stranách nájdete šikovné recepty s lákavými fotografiami, ktoré obohatia vašu kuchyňu. Chýbajú vám koláče, ktoré piekla vaša babička? Tu nájdete ich recepty. O miernu dávku nostalgie sa postarajú originálne recepty, ktorými je kuchárka doplnená.

Kuchárske knihy Lucii Súkenníkovej. Zdroj: moje-jedlo.sk
Kuchárske knihy Lucii Súkenníkovej. Zdroj: moje-jedlo.sk

Vyberám recept z ponuky Moje jedlo

Vybrať si iba jeden recept z blogu šikovnej kuchárky je veľmi ťažká úloha. Blúdila som po virtuálnych cestách pol dňa a nevedela som si vybrať. Keďže sa ale blížia Vianoce, zvolila som pre vás na ukážku niečo tematické – TOP 20 vianočných receptov z kuchyne MOJE JEDLO.

Recepty, ktoré v spomínanom článku nájdete sú výberom z Luckiných kníh Moje skvelé jedlo a Moje skvelé koláčiky. Taktiež ste ich mohli zazrieť  v kalendári Gazdinka 2017 či na FB stránke alebo blogu MOJE JEDLO.

Tento recept nájdete v spomínanom článku, kde nájdete aj prísady pre jeho prípravu. Pevne verím, že vás zaujme tak ako mňa a vyberiete si ho do zoznamu svojich vianočných koláčikov.

GUĽKY Z BEBE PUDINGU – NAŠE TRADIČNÉ RODINNÉ VIANOČNÉ BOHATSTVO. Zdroj: http://moje-jedlo.sk
GUĽKY Z BEBE PUDINGU – NAŠE TRADIČNÉ RODINNÉ VIANOČNÉ BOHATSTVO. Zdroj: http://moje-jedlo.sk

Z mäkkého masla, bebe pudingu, orechov, vajíčka, cukru a rumu vypracujeme cesto. Tvarujeme guľôčky, do stredu každej dáme višňu a obalíme v kokose. Rýchle a chutné.


Zaujali vás knihy Luckine knihy? Za výhodnú cenu si ich môžete kúpiť aj priamo na blogu. Myslím, že sú vhodným vianočným darčekom pre žienky (aj mužov :)), ktoré milujú varenie.

Ako ste na tom vy s varením? Sú vašou špecialitou párky alebo si trúfate na niečo ťažšie? Čo varíte/pečiete najradšej?

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.