Jaji bloguje

Vo svete kníh
3 spôsoby, ako sa nenudiť a čítať nové príbehy z pohodlia domova

3 spôsoby, ako sa nenudiť a čítať nové príbehy z pohodlia domova


Nič nie je cennejšie, než zdravie. Preto by sme mali byť zodpovední a chrániť nielen seba, ale aj ostatných. Mnohí trávime svoj čas doma. Neviem aký názor máte vy, ale podľa mňa je to to najlepšie, čo môžeme pre nás urobiť. No a aby sme sa len tak nenudili, poďme si čítať.

1. Čítajte knihy, ktoré ste ešte nedržali v rukách

Mám doma minimálne 67 neprečítaných kníh. Vždy, keď moja nejaká akcia, knihu som si kúpila. Priateľ sa smial, že čo s nimi dnes budem robiť. Dnes sa len pousmejem a poviem, že minimálne 33 dní mám čo robiť 🙂 (čítam rýchlo). Takže určite odporúčam siahnuť po knihách, ktoré máte doma a ešte ste ich nechytili do rúk. Teraz je ten správny čas.

View this post on Instagram

Čítanie tejto knihy som si skutočne užila! Ryder bol podľa môjho názoru unavený zo života, ktorý žil. Preto spoznal na najnezvyčajnejšom mieste svoju osudovú ženu. Áno, náš príťažlivý hlavný hrdina sa spoznal s Eden na stránke s obsahom pre dospelých. Jeho camgirl však bola iná a čoraz viac ju túžil poznať nielen z monitoru svojho počítača. Raz sa mu však neozývala a on sa ju rozhodol vyhľadať podľa jedinej indície (alebo chyby), ktorú nevedomky raz urobila.⁣ ⁣ Milé žienky, táto kniha je úžasná a nie je len o nespútanom sexe. Rieši problematiku nevidiacich ľudí a ich začlenenie do spoločnosti. Veľmi sa mi páčili rozhovory medzi Ryderom a Oliverom o tom, ako nevidiaci chlapec prežíva svoj deň, sníva alebo vníma všetko naokolo. Nielenže to dalo veľa hlavnému hrdinovi, ale aj mne, pretože málokto sa to takto priamo nespýta.⁣ ⁣ @penelopewardauthor tu rieši naozaj veľa tém, ako aj napríklad strata rodičov. Za toto skutočne dávam klobúk dole.⁣ ⁣ Okrem iného sme si užili vtipné chvíle, romantické, ale aj erotické Toto je skutočne kniha ne jedno posedenie. Číta sa nenútene a rýchlo. Hlavne chémia medzi Eden a Ryderom bola dokonalá ❤️⁣ ⁣ Ako sa kniha páčila vám? Nezabudnite si ju objednať domov alebo kúpiť ako eknihu, #ZostaňteDoma ❤️⁣ ⁣ P. S. Foto nie je z dneška 🥰⁣ ⁣ #bookstagram #pantarheisk #dnescitam #citaniejesexi #kniha #dnesctu #bookstagramsk #instabook #instaphoto #readingtime #zacitajsa @nakladatelstvibaronet #totoniejespolupráca #romantika

A post shared by Jaji píše o knihách (@jaji_books) on

2. Siahnite po eknihách

Viem, že mnohí nemajú radi eknihy. Na ich čítanie nepotrebujete ale čítačku kníh, preto sú dobrou voľbou v období domácej karantény. Elektronické príbehy môžete čítať aj cez váš múdry telefón. Ak si vyberiete túto možnosť, potrebujete si stiahnuť vhodnú mobilnú aplikáciu. V plnej miere nahradí aj (často krát) drahú čítačku kníh. Osobne odporúčam Librera – číta všetky knihy. Aplikácia sa ovláda intuitívne a viete si efektívne nastaviť pre vás vhodné užívateľské nastavenie.

Táto aplikácia nemala problém otvoriť rôzne formáty ekníh (určite pdf a epub) a perfektne sa cez ňu číta večer, keď už všetci spia. Prosím, len si knihy nesťahujte nelegálne. Najradšej knihy nakupujem cez Knihy Dobrovský a Martinus.sk. Je ešte veľa knižných eshopov, kde sa dajú eknihy kúpiť a platenie kartou či internet bankingom. Ktoré sú vaše obľúbené?

Tu vidím najväčšiu výhodu, že si po knihy nemusíte ísť na poštu alebo nemusíte čakať na kuriéra. Nielenže budete doma, ale aj čítať môžete kedykoľvek chcete.

S dnešnou dobou idú aj knižnice, pretože viaceré už e-knihy aj požičiavajú. Spýtali ste sa v tej vašej?

3. Objednajte si knihy kuriérom

Dnes som písala do niekoľkých kníhkupectiev. Nie všetky mi odpovedali, ak by sa tak stalo, určite tu možnosti doručenia aktualizujem. Prosím, myslite na to, že je to informácia ku dňu 14.3.2020 a o týždeň môže byť všetko inak. Preto sledujte ich weby, keby sa náááhodou niečo zmenilo.

Martinus.sk odporúča ich knihy doručiť kuriérom pošty (pozn. Jaji – tu môžu byť ale menšie obmedzenia zo strany práve pošty) GLS kuriérom. Ak by sa niečo zmenilo, určite napíšu na web.

Panta Rhei taktiež odporúča  využiť kuriérske služby.

Kníhkupectvo Aura – knihy pre osobný rast má k dispozícii pre zákazníkov všetky knihy, ktoré sú skladom. Ak by ste si si och nich chceli niečo objednať, doručenie s vami poriešia individuálne, aby to bolo reálne a výhodné pre obe strany.

Knihy pre každého – “Podľa našich súčasných informácií predpokladáme, že problém môže robiť Zásielkovňa, nakoľko je možné, že väčšina obchodov bude od pondelka zatvorená. Čo sa týka Pošty, je možné, že bude fungovať v skrátených hodinách. Kuriérske služby nám doteraz nedali žiadnu informáciu, že by uvažovali nad obmedzením svojich služieb. Tie by tým pádom mali byť najspoľahlivejšie” odpoveď k 14. 3. 2020

Mega knihy – “V tuto chvíli jsme odebrali z naší nabídky pouze doručení prostřednictvím zásilkoven. Kurýři Geis, GLS a Slovenská pošta by měli fungovat, jak jsme zvyklí. To by se měnit nemělo.v tuto chvíli jsme odebrali z naší nabídky pouze doručení prostřednictvím zásilkoven. Kurýři Geis, GLS a Slovenská pošta by měli fungovat, jak jsme zvyklí. To by se měnit nemělo.” odpoveď k 15. 3. 2020

Bux.sk – “POŠTA ide ako má, GEIS – po novom, DPD tiež. Situácia sa však neustále mení. Ideálne je KURIER, alebo poštový BALIKOBOX. Budeme dávať priebežne info na našom webe.” – odpoveď k 16.3.2020

View this post on Instagram

Pri akých knihách sa neviete "dočítať"? My pri dánovkách!😎 Detektív Richard Krauz je tu na to, aby osudové problémy riešil. Tak to bolo aj v pamätný deň na prelome tisícročí – na Silvestra 1999. Dve hodiny pred polnocou ho zavolali na cintorín k náhrobnému kameňu postriekanému krvou. Krv ale nebola jediná zvláštnosť na hrobe, záhadnejší bol čerstvo vytesaný dátum úmrtia – zajtrajší deň, prvý deň nového milénia. Na prvý pohľad hlúpy žart, no detektíva Krauza prejde smiech v momente, keď mu z operačného strediska zahlásia, že majiteľ hrobu prvú hodinu po polnoci naozaj zomrel. Skvelá novinka aj u nás!❤️ https://www.auraknihy.sk/knihkupectvo/knihy/detektivky-krimi-beletria/slovenske-krimi/dominik-dan-a-jeho-tvorba/najnovsia-kniha-od-autora-dominik-dan/nevies-dna-nevies-hodiny-dominik-dan-detail Ak máte záujem prečítať si viac o Dánovi a hlavne o jeho tvorbe a postavách klik sem na náš článok🙂 https://www.auraknihy.sk/clanky/19-uryvky/986-dominik-dan-tvorba #dominikdan #auraknihy #knihy

A post shared by auraknihy (@auraknihy) on


Nech si prečítate zajtra ktorúkoľvek knihu, hlavne zostaňte doma. Vždy si môžete prečítať knihu, ktorá sa vám páčila minulý mesiac alebo rok. Žiadne riziko nestojí za to.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.