Michaela Zamari sa s nami podelila s ukážkou pripravovanej knihy

Michaela Zamari sa s nami podelila s ukážkou pripravovanej knihy

Autorka píše pod pseudonymom Michaela Zamari. Na domáci knižný trh nám zatiaľ priniesla debut Šéf môjho šéfa, beletria pre dospelých. Posledné mesiace pracuje na pokračovaní príbehu, ktorý by chcela do leta pustiť do sveta. Okrem toho pracuje aj na ďalšej knihe. Zatiaľ vieme, že pôjde o veľmi osobný príbeh založený na skutočných udalostiach.

Najobľúbenejší autor a najobľúbenejšia kniha: Nemám naj autora a naj knihu, pretože mnoho kníh i autorov si zaslúži veľký obdiv, ale knižná séria Dublin Street od Samanthy Young bola spúšťačom, vďaka ktorému som začala písať Šéf môjho šéfa a chcela by som vytvoriť niečo rovnako hodnotné.

Nedočítaná kniha: Nech mi odpustia všetci fanúšikovia spisovateľa Jonasa Jonassona, ale – Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol. Začala som knihu čítať, keď k nám dorazil film. Zo zvedavosti. Ďaleko som sa ale nedostala, tak som zvolila film. Autor má môj rešpekt za nápad, aj za to, aké množstvo ľudí si získal svojim príbehom, ale ja som sa knihou nevedela prelúskať. Možno som na ňu bola nevyzretá a raz sa k nej vrátim. Človek nikdy nevie.

Prečo práve knižný svet: Pretože knihy sú našou hmotnou históriou a spievanie, kreslenie, ani herectvo mi veľmi nejdú (smiech).

Najobľúbenejšia a najneobľúbenejšia knižná postava: Nemám obľúbené ani nenávidené postavy, pretože pri každej knihe sa snažím vcítiť do postavy, ktorá rozpráva príbeh.

Tip na čítanie: Odporučila by som mnoho kníh, ale aktuálne čítam Na vine sú hviezdy. Najprv som videla film, azda štyrikrát, a veľmi som bola zvedavá na knihu. Je to príbeh, ktorý si zaslúži našu pozornosť. Páči sa mi ako autor vykreslil lásku pomocou silného príbehu. Občas prítomnosť milovaného človeka dostaneme iba na chvíľu, ale to neznamená, že to nebolo viac, ako by sme si mohli skromne priať…

Zdroj: Michaela Zamari
Zdroj: Michaela Zamari

 

Už o nejaký čas budeme môcť držať pokračovanie knihy Šéf môjho šéfa v rukách. Aj vy ste zvedaví, kam sa bude uberať osud hlavných hrdinov? Prečítajte si ukážku.

Bezradne som sedel za pracovným stolom v pracovni svojho švajčiarskeho pôsobiska. Môj najlepší kamarát si práve so vztýčenou hlavou vypočul výlevy môjho utrápeného srdca. Ako vždy, aj teraz zachoval nadhľad a na celú vec mi ponúkol svoj nezaujatý názor. Možno som ho nechcel počuť, ale aj tak som si ho vyslúžil…
„Nechcem ti kázať, ale mal si jej povedať pravdu. O všetkom,“ Johannes filozofoval s rukami opretými o operadlá masívneho kresla.
„A nepovieš mi, ako som jej to mal povedať? Ty sám najlepšie vieš, aká zložitá je pravda o mojej minulosti. A navyše, nedala by mi šancu vysvetliť to. Ihneď by vybuchla ako naposledy. A to som jej prezradil len tú časť, že ju dva roky neviem dostať z hlavy…“ pochyboval som, že vysypať Nele všetko o mojej minulosti by ju nepohnalo ďaleko za hranice atmosféry.
„Mal si si vybrať menej temperamentnú kočku, kamoško,“ zabával sa na mne.
„Žiadna iná sa jej nemôže rovnať… Chcem ju aj keby som mal prísť o rozum.“
„Nechcem ti kaziť ilúzie, ale o ten si už prišiel,“ pokračoval vo svojom úprimnom chlapskom doberaní. Zrazu sa na chvíľu odmlčal a potom sa opýtal. „Ako sa s ňou vlastne chceš dať dohromady, keď ťa nemôže ani cítiť? Tá podhodená aférka s peniazmi ju pekne vzala. A ak mám byť úprimný, ani sa jej nedivím.Urobili z teba dokonalého gaunera. Budeš mať čo robiť, aby si aspoň čiastočne očistil svoje meno…“
„Prosím ťa, toto mi radšej nepripomínaj. Musím na svoju stranu získať Richarda. Vlastne, na našu stranu, pretože je to viac jeho boj ako môj. Je to rozumný chlap, hádam si to nechá vysvetliť. Horšie to bude s Nelou.“
„Nemohol si jej povedať aspoň o tejto finančnej záležitosti? Ak je taká inteligentná, ako si mi ju vykresľoval, určite by to pochopila,“ premýšľal Johannes s bradou vykrútenou dohora.
Pochybovačne som pokrútil hlavou a sťažka vydýchol „Možno máš pravdu. Nepreháňal som. Ona je skutočne skvelá. Vo svojom živote som nestretol ženu, ktorá by dokázala porozumieť veciam tak rýchlo a tak do hĺbky, ako ona… Ak by mal byť niekto schopný pochopiť môj príbeh, bola by to ona…Verím, že áno… Ale bojím sa, že ju zatiahnem do môjho sveta. A oni sa nezastavia pred ničím. Nechcem ju ohroziť. Nikdy by som si neodpustil, keby jej nejako ublížli. Fyzicky sú neškodní, ale do basy ťa za nimi vykonštruovaný podvod dostanú ešte skôr, ako si sadneš za hrací stôl. Nechcem ich podceňovať.“
„Takže kým sa vy dve hrdličky znova uvidíte, asi sa vystrieda zopár ročných období.“
„Vďaka za podporu, kamoš, ale už mám plán. Zabezpečil som, aby to bolo skôr,“ povedal som odhodlane.
Johannes sa zvedavo narovnal. „Tak ma pouč ako na to?“
„Neschválil by si mi to.“
„Ok,“ ruky dal do obranného postoja, „tak mi to radšej nehovor.“
Dvere na mojej kancelárii sa otvorili. „Ahoj, braček. Máme hodinu, kým pôjdeme otvoriť tvoju novú kliniku. Chcem počuť každý detail o posledných troch týždňoch,“ moja milovaná hnedovláska sa usmievala od ucha k uchu. „V telefóne si znel ako baba.“ Johannes sa už zabával na môj účet, keď si moja sestra uvedomila koľko minút má hodina. „Stíhame to?“
„Ahoj, Kristy,“ vstal som a vrúcne ju objal. „A ideme otvoriť našu klinik. Zapracuj na správnych zámenách,“ doberal som si ju. Stále sa nevedela stotožniť s tým, že kliniky máme pod patronátom spolu a každá jedna je naším spoločným dielom, odkedy prevzala veľkú časť mojich záležitostí v zdravotníctve. Keď doštuduje, čaká ju posledný semester, tak tento biznis prenechám iba jej.
„Nepoučuj! Dobre?“ vyhrešila ma v slovenskom jazyku a zamračila sa na mňa.
Johannes ju nasledoval. Nemal rád, keď sme komunikovali v jazyku, ktorý si ešte neosvojil.
„Vieš čo,“ pozrel na mňa Johannes, „rozmyslel som si to, už chcem vedieť, čo si zas vyviedol.“
Od srdca som sa zasmial. Neskoro sa zobudil. A možno to tak bolo dobre. Aj keď bujarú oslavu tridsiatky už máme obaja za sebou, za moje nápady by ma zvozil ako malé decko.
„Čím menej ľudí o tom vie, tým menej ma bude žrať svedomie. Vidíme sa neskôr, braček,“ s úškrnom som mu podal ruku a odišiel riešiť rodinné i pracovné záležitosti…

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.