Kasie West je kráľovná romantických oddychoviek, ktoré sa oplatia prečítať

Kasie West je kráľovná romantických oddychoviek, ktoré sa oplatia prečítať

Myslím, že leto si žiada čítať jemné oddychovky, pri ktorých si spomenieme na svoje prvé lásky, pretože také sú tieto teplé dni. Krásne, vášnivé a plné očakávaní.

Anotácia

Hlavnou hrdinkou románu P. S. Mám ťa rada od známej autorky tínedžerských kníh je Lily. Hodinu chémie si kráti tým, že píše na lavicu slová piesne. Na druhý deň zistí, že v tom ktosi nielen že pokračoval, dokonca jej na lavicu dopísal odkaz. To je však iba začiatok! O chvíľu si už Lily s neznámym píše celé listy. Delia sa v nich o tajomstvá, odporúčajú si hudobné kapely a jeden druhému sa otvárajú. Lily sa do svojho dopisovateľa zaľúbi, lenže vôbec netuší, do koho je to vlastne taká zaľúbená. Keď sa snaží túto záhadu vyriešiť, príde na to, že láska je jedno veľké prekvapenie.

O Kasie West

Kasie West je americká spisovateľka, ktorá je populárna nielen v zahraničí, ale aj u nás. Svoju tvorbu cieli najmä na mladé slečny. Myslím si však, že jej knihy sú tak príjemné a pohodové, že sú vhodné pre každého, kto jej odpustí jemnú naivitu a také to typické klišé.

Momentálne žije v strednej Kalifornii. Okrem písania sa venuje wakeboardingu. Nedá sa povedať, že by jej reálne schopnosti zodpovedali intenzite vášne pre šport, ale baví ju to. Strach zo zranenia je väčší.

Od Kasie som čítala už Frajera na záskok a Zabuchnutú v knižnici. Obe knihy boli super a vrelo odporúčam.

O P.S. mám ťa rada som počula, že je najlepšia

Autorka tu opäť dokázala, že vie, o čom píše. Nevinná láska stredoškoláčky Lily s vlastným vkusom bola tak uveriteľná, že kniha sa čítala takmer sama. Opäť sme postavení do role pozorovateľa jej príbehu začínajúcej lásky, posilneniu sebavedomia a odolávaniu voči neprajným ľuďom. Kasie píše príbehy so skrytým posolstvom, čo sa mi veľmi páči, pretože sa predovšetkým prihovára dievčatám, ktoré sú nedokonale dokonalé. Kiež by som na takéto príbehy narazila ako násťročná. Potom by som san a svet možno dívala inak.

Lily si začne dopisovať so spolužiakom z chémie cez lístočky pod lavicou. Najprv jej pomáhajú zaháňať nudu na pre ňu zbytočnej hodine, no neskôr sa stanú nevyhnutnosťou každého dňa. Poznanie toho, že sa do toho človeka zamilovala, ju desí. No ešte viac má strach z toho, že zistí jeho pravú totožnosť. Nič nie je take, ako sa zdá a aj s hrou osudu sa Lily bude musieť popasovať sama. Myslím si, že to zvládne na jednotku, pretože láska všetko prekoná. Aj rozdiely alebo vystavaný múr.

Kasie svoje dieľka píše veľmi humorne. Aj napriek tomu, že sú určené skôr dievčatám, na svoje si prídu aj staršie dámy, ktoré milujú pocit prvej lásky.

Príbeh obohatili samotné odkazy, ktoré tvorili značnú časť knihy. Nerušili, dej dotvárali a veľmi rada som ich čítala. Možno niekedy viac, ako samotný dej, pretože pomocou nich sa človek dozvedel omnoho viac.

Poslednou čerešničkou na torte bol samotný vizuál knihy. Som rada, že motív obálky Booklab ponechal z originálu, pretože nič veselšie by som si predstaviť nevedela. Opäť apelujem iba na väzbu knihy, ktorá sa pri čítaní lámala. Ale vzhľadom na to, že je taká pri každom prekladovom kúsku od Kasie, inej sa asi nedočkáme.

View this post on Instagram

Po prvý krát som čítala od @kasiewest Frajera na záskok, ktorého mi poslal @booklabsk. Hoci hlavné hrdinky sú ťažké stredoškoláčky, veľmi ma jej príbehy bavia. Preto som nečakala ani pri Zabuchnutá v knižnici a teraz aj P.S. Mám ťa rada. Knihy sú vtipné, krásne naivné, romantické a s hlbokými myšlienkami. Som veľmi zvedavá, čo nám ešte #booklabaci prinesú na slovenský trh ❤ Aká kniha od Kasie West sa vám páčila? #pantarheisk #jajibloguje #kasiewest #laskaapodrazy #tajomstvaintrigyatajomstva #hudbaapisanie #lasky-nelasky #youngadult #book #books #citaniejesexy #dnescitam #dnesctu #tipnacitanie #pink #bookworm #bookworms #bookstagram #booklover #ukazcoctes #humbook #humbook2018 #booklab @pantarheisk @slovart_vyd

A post shared by Jaji Bloguje (@jaji_books) on

Komu knihu odporúčam

Knihu odporúčam hlavne nenapraviteľným romantičkám, ktoré zbožňujú príbeh prvej lásky a pri čítaní si chcú predovšetkým oddýchnuť. Na pár stranách sa opäť skrývajú hlboké myšlienky a situácie, ktoré sú priamo vystrihnuté z každodenného života. P. S. mám ťa rada je typický príklad youngadultky, ktorá nie je len pre násťročné. Takže za mňa je to palec hore a už verím tomu tvrdeniu, že toto je najlepšia kniha od Kasie West.

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.