Jaji bloguje

Vo svete kníh
Ahojte, volám sa Jaji. Ak vás niečo zaujíma, pýtajte sa

Ahojte, volám sa Jaji. Ak vás niečo zaujíma, pýtajte sa

Kto som? Spoznajte ma vďaka tomuto krátkemu článku trochu viac. Prečo práve knihy? Prečo (zatiaľ) nenapíšem knihu? Prečítajte si a dozviete sa.

Ahojte, volám sa Jaji!

Pod touto prezývkou ma poznávajú milovníci kníh, autori, kamaráti, spolužiaci a dúfam, že teraz aj vy. Aktívne som začala blogovať 18. 5. 2016, kedy som sa orientovala skôr na názory. Progres som zaznamenala vtedy, keď sa môj záujem začal upierať na cestovanie a knihy. Tieto dva koníčky mám rada zo všetkého najradšej. Najdokonalejší okamih je, ak cestujem s knihou v ruke.

Najradšej čítam beletriu pre ženy, YA literatúru, fantasy či sci-fi. Práve preto nájdete na mojom blogu recenzie na tieto žánre. Nepohrdnem ani detektívkami, odbornou literatúrou či napínavým trilerom, ale kniha pre mňa znamená oddych, preto si chcem vybrať ten najideálnejší svet. Myslím si, že knihy pre ľudí znamenajú to, čo krídla pre vtákov. Slobodu. Chcem byť slobodná vo svete, v ktorom sa budem smiať, spoznávať nové svety či zažívať nové lásky.

 

Keby ste sa ma spýtali, ktorá kniha je pre mňa tá naj, nevedela by som odpovedať. Je ich veľmi veľa. Ale veľa pre mňa znamená Malý princ, Harry Potter, Zápisník jednej lásky alebo Grafitové dievča. Som typický knihomoľ, ktorý knihy drží u seba na poličke. Čím viac čítam, tým mám pre ne menej miesta, ale vzdať sa ich nemôžem. To je dôvod, prečo si veľmi pochvaľujem čítačku kníh. Tam je miesta pre ne dosť. Myslím si, že je to nenahraditeľný pomocník pre knihomoľa, ktorý chce ušetriť financie, priestor a ešte aj prírodu. Vlastníte nejakú? Aké sú vaše skúsenosti?

Vždy som si myslela, že keď milujem knihy, musím jednu napísať. Čím viac som si tento nápad držala v hlave, tým viac som pochopila, že nie je dôležité knihu napísať, ale knihu propagovať. Preto som sa rozhodla zostať v zákulisí a pomáhať knihám hľadať si nových čitateľov.  Aj to je moja práca literárneho agenta. Knižný marketing. Ročne sa len na Slovensku vydá približne 11 000 originálnych kníh a brožúr. Ak vezmeme, že v priemere na každú je náklad 2000 výtlačkov, viete si predstaviť, koľko je to kníh? A koľko s nich si nájde spokojného čitateľa? V mojej profesii hľadám spôsoby, aby sa ich predalo čo najviac. Aby ľudia spoznali viac autora a dôverovali mu. Každý rád číta. Myslím si, že problém je najmä vo výbere knihy. Tu vidím nielen moje povolanie, ale aj poslanie. Pomôcť ľuďom nájsť to, čo ich bude baviť čítať.

 

Zaujíma vás niečo konkrétne? Spýtajte sa ma osobne alebo virtuálne :). Nájsť ma môžete na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave alebo na:

Moje naj

 • – Jedlo: Ťažko povedať. Asi pizza, čína alebo zemiakový šalát.
 • – Kniha: Je ich viac, ako som už písala vyššie.
 • – Kaviareň: Jednoznačne tie, čo sa nachádzajú v kníhkupectvách.
 • – Film: Tiež je ich viac, ale som beznádejná romantička, čo má rada humor.
 • – Aplikácia: Momentálne to bude asi nejaká hra, veľmi to upokojuje, keď som v MHD a sú neuveriteľné zápchy v meste.

Moje úspechy

 • – ambasádorka Humbook fest 2018
 • – ambasádorka Humbook fest 2019
 • – 1. miesto vo fakultnom ŠVOaUK 2017/2018. Práca na tému Online marketingová komunikácia vo vybranej firme postúpila vyššie a odmenil ju aj Literárny fond.
  – 1. miesto vo fakultnom kole ŠVOaUK 2018/2019. Práca na tému K problematike uplatnenia marketingovej komunikácie pri propagácií kníh v digitálnom prostredí postúpila vyššie a opäť ju odmenil aj Literárny fond.
 • – 1. miesto v súťaži NAJ BLOG/STRÁNKA 2016/2017 ČASOPISU ABDON.
 • – 1. miesto v súťaži NAJ BLOG/STRÁNKA 2017/2018 ČASOPISU ABDON.
 • – 6. miesto v kategórii LIFE v súťaži BLOGER ROKA 2018.
 • – 2. miesto v súťaži Fantastická osobnosť roka 2018
 • – úspešne obhájená bakalárska práca na tému Špecifiká marketingovej komunikácie vo vybranom segmente, kde som sa orientovala na onlinový knižný trh.
 • VY 🙂 Čitatelia, ktorí sa radi a pravideľne vracajú na môj blog sú najväčším úspechom, aký by som si ako knižný bloger mohla priať.

Spolupráce

Momentálne spolupracujem s viacerými významnými súčasťami knižného trhu na Slovensku:

 • – vydavateľstvo Slovart,
 • – vydavateľstvo Ikar,
 • – vydavateľstvo Albatrosmedia,
 • – vydavateľstvo Grada,
 • – vydavateľstvo Motýľ

Okrem iného som členom Asociácie blogerov, ktorá zastrešuje na Slovensku blogerov rôznych kategórií.

Moje malé veľké úspechy. Zdroj: Jaji bloguje

“Skutočnú hodnotu človeka poznáme podľa toho, ako sa správa k niekomu, kto pre neho nemôže celkom nič urobiť.”

(Samuel Johnson)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.