Jaji bloguje

Vo svete kníh
Jaji bloguje pre Humbook TAG: Čítať niekde v parku je dokonalosť

Jaji bloguje pre Humbook TAG: Čítať niekde v parku je dokonalosť

Tento rok som posunula svoju činnosť na vyšší level tým, že som sa stala ambasádorkou knižného festivalu HumbookFest, ktorý sa koná v októbri v Prahe. Som rada, že môžem šíriť informácie a povedomie o tejto značke, pretože verím, že aj na našej scéne alebo v susednom Česku vieme pozdvihnúť knižný trh na takú úroveň, akú si zaslúži. A nič nie je krajšie, než vidieť na ulici neznámeho človeka s knihou v ruke.

Moja veľmi dobrá kamarátka a knižná blogerka, Maggie, predvedávnom vytvorila TAG, ktorý je inšpirovaný práve týmto festivalom. A keďže príležitostí, kedy ma môžete viac spoznať je málo, rozhodla som sa ho vyplniť tiež. Ak chcete podporiť povedomie o festivale alebo Maggie, vyplňte ho tiež (buď na pre svoj blog alebo tu do komentárov). Okrem iného sa môžeme opäť lepšie virtuálne spoznať a kto vie, možno sa v Prahe stretneme aj osobne.

Sara Raasch – Sníh nebo Popel I Svet je rozdelený podľa ročných období: V ktorom ročnom období si najradšej čítaš? Resp. ako vyzerá tvoje ideálne počasie na čítanie knihy?

Narodila som sa v máji, preto mám aj rada tento mesiac. Kedysi mi nebývalo tak horko, preto čítať niekde v parku, kedy by som mala na sebe pomerne tenký svetrík a užívala si príjemné teplo po chladnom období, je pre mňa úplná dokonalosť. A keby som si mohla vybrať ešte jedno obdobie, bol by to december v období Vianoc. Pamätám si, ako som od Ježiška dostala 3 knihy Harryho Pottera, ktoré somzvládla prečítať do Silvestra. Krásne spomienky.

Sara Raasch – These Rebel Waves (CZ: koniec novembra) I Vojak, pirát, kacír: Najobľúbenejší typ postavy v knihách?

Neviem presne povedať, aký typ postavy nám rada, ale presne viem, aký nemám rada. Mary Sue. Dokonalé postavy bez žiadnej chyby sú pre mňa otravné, nereálne, zbytočné a iba mi dvíhajú žlč. Rozumiem, že autor im vkladá do vienka cnostné vlastnosti preto, pretože všetci podvedome chceme, aby bol svet ružový a bez problémov, ale priznajme si… ono to tak nefunguje a fungovať nebude. Ak sú postavy reálne, presne tak ako ich čitatelia a ja, je mi príbeh bližší.

View this post on Instagram

AHOYYYY ! The #scallywagathon starts in 4 days!!! ☠️ these are 3 of the 4 books I’m planning to pick up during the week. If you’re not familiar with the Scallywagathon, it’s a week long pirate themed readathon (may 20-27) that @hardbackhoarder and I created last year⚔️ There is a fun choose your own adventure map with different challenges to choose from ! 🦈 You can check out our YouTube channels for more info concerning the readathon. I’m going to be VERY busy during the week but I think I’m going to try to vlog a bit also😋 • • • #scallywagathon #pirates #books #bookish #bookstagram #bookworm #booknerdigans #yalit #seawitch #theserebelwaves #daughterofthesirenqueen #read #reading #igreads #readersofig #tbr #readathon #bookstagrammer #booksofig #youngadult #ya #yabooks #bookgram #yareads #amreading

A post shared by Amanda✨ (@read_allthebooks) on

Claudia Gray: Tisíc kouskú tebe I Medzidimenzionálne cestovanie: Ako vyzerá dimenzia, v ktorej si vieš predstaviť, že by si žil/a?

Páčila by sa mi dimenzia, kde by bola čistá príroda a ľudia by ju nepoškodzovali. A ešte by bolo super vidieť veĺké planéty aj počas dňa a mať viacero mesiacov. Vesmír nadosah je super. Len prosím nie niekoľko sĺnk, ako vo filme Čiernočierna tma. Mala by som strach žiť na takej planéte (smiech).

View this post on Instagram

Vždy som bola zástancom pravidla, že má byť rozčítaná iba jedna kniha. Celkom sa mi to darí aj dodržiavať. Jediné čo ma ale mrzí, že keď mám toho veľa, tak musím rýchlo čítať. Ľudia sa ma často pýtajú, či si dej dokážem užiť, keď takú knihu, alo je na foto, prečítam za deň. Moja odpoveď? Áno. To, že knihy prečítam rýchlo neznamená, že potom na ňu dlho ešte nemyslím. Momentálne hlboko vo mne rezonuje Egomaniak alebo Tisic kousků tebe. ➡ Ako ste na tom vy? Čítate viac kníh naraz? @claudia_gray @humbook @albatrosmedia @cooboo_redakce #jajibloguje #tipnacitanie #blogerroka2018 #ad #dnes #tisickouskutebe #dneacitam #bookstagram #love #books #kniha #humbook2018 #humbook #ukazcoctes #youngadult

A post shared by Jaji píše o knihách (@jaji_books) on

Claudia Gray: Star Wars ~ Ztracené Hvězdy I Star Wars svet: Svet, z ktorého by ste privítali viac kníh. (nemusí ísť o knižný svet). 

Kiež by sa raz Rowlingová rozhodla písať. Milujem svet Harryho Pottera. Keby naplnilo moje tajné želanie, tak by na knižných pultoch bol príbeh z obdobia Záškodníkov.

Petra Stehlíková: Naslouchač I Úžasný fantasy svet s vlastými pravidlami a slovami: Kniha, z ktorej si vyslovene “padla na zadok” z toho, ako to má autor/ka všetko premyslené?

Jednoznačne Naslouchač… a úplne paf zostávam pravideľne z posledných strán Mirky Varáčkovej.

View this post on Instagram

Priatelia, čítate domácich autorov? Mám pocit, že v našej spoločnosti vládne trend, že #IN je iba zahraničná literatúra. Je pravda, že sa neprekladá všetko… každá zahraničná kniha je dobre prekonzultovaná predtym, než u nás vyjde. Tak sa dá povedať, že toto "sito" k nám dostane kvalitné kúsky. Som ale rada, že aj slovenskí (alebo českí) autori dokážu prekladovkám konkurovať. Aký je váš #TOP domáci autor? Za knihu veľmi pekne ďakujem @hostbrno ❤ #jajibloguje #pantarheisk #citaniejesexy #naslouchac #petrastehlilova #humbook2018 #ukazcoctes #bookstagram #booklover #book #books #ilovebook #bookholic #fantasy #dystopia #tipnacitanie #ad #knihy #libri #reading #dnescitam #dnes #dnesctu #bookstagramer

A post shared by Jaji píše o knihách (@jaji_books) on

Pavel Bareš: Projekt Kronos I Urban Sci-fi: Kniha, po ktorej si siahla, aj keď neznela ako niečo, čo by si si normálne prečítal/a?

Jednoznačne Ztracené hvězdy od Claudii Gray. Nie som fanúšikom tohto sveta a vôbec sa nehanbím to priznať. Snažila som sa pozerávať všetky filmy (a tie staršie som aj videla), ale proste mi toto ťažké sci-fi nesadlo. Keď som dostala možnosť čítať túto knihu, testovalo sa na mne, čo si o nej bude myslieť nefanúšik a zostala som milo prekvapená. Možno za to mohla aj romantická zápletka, ale nakoniec som bola spokojná.

Petra Machová: Dračí město I Humbook Start: Debut, ktorý si ťa získal.

Ani nie tak jedna kniha, ale skôr autorky. A to spomeniem moje dve obľúbené, ktoré som spoznala v roku 2017. Hana Repová s jej sériou Boh plače poctichu a Michaelu Zamari so sériou Šér môjho šéfa.

Dominika Gawliczková: Dominika na ceste Južnou Amerikou I Sama na motorke cez celý kontinent: Kniha, v ktorej hrdina/hrdinka boli veľmi odvážni.

Takých kníh je tiež viac a je ťažké odpovedať len jednu. Ale spomeniem moju obľúbenú, S láskou, Rosie. Príbeh osudovej lásky, ktorá sa hľadala niekoľko desaťročí. To, čomu musela Rosie čeliť je obdivuhodné a aj napriek tomu si zachovala tvár a napredovala s Katie vpred. Čítali ste túto knihu? Páči sa vám viac ako film?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.