Jaji bloguje

Vo svete kníh
Humbook prináša chat fiction na náš trh. Už ste si stiahli #storkiappku?

Humbook prináša chat fiction na náš trh. Už ste si stiahli #storkiappku?

Chat fiction. Neviete čo to je? Asi nepatríte do generácie milenials. Pozrime sa trochu viac na novú formu písania, ktorá vznikla s podporou Humbooku.

Bez mobilu ani na krok

Ráno vstanem, skontrolujem e-mail, zrolujem Instagram a pozriem ešte Facebook. Poodpisujem priateľom cez Messenger, prečítam sms alebo mrknem zmeškané hovory a deň sa môže začať. Poznáte to?

V roku 2016 aktívne mobil a mobilný internet využívalo až 68 % Slovákov. Dnes toto číslo narástlo. Niet divu, že sa k nám dostáva trend, ktorý je bližší skôr mileniálom, ale osloví aj staršie generácie. Chat fiction. #storkiappka, ktorá vznikla s podporou Humbooku, je na tomto trhu novinkou. Už v prvých dňoch od jej spustenia sa teší veľkému úspechu – čo dokazuje viac ako 1000 inštalácií. Jej cieľom je prinášať čitateľom príbehy vo forme správ na sociálnych sieťach. S každým ďalším ťuknutím sa nám zobrazí nová správa a my tak sledujeme súkromnú konverzáciu vymyslených postáv.

Storkiappka prináša neobmedzené možnosti

To, akým smerom sa bude príbeh uberať, je len na autorovi. Storki môžeme len čítať, alebo aj písať. Taktiež je k dispozícii široká funkcionalita od skupinových konverzácií, možnosť nastavenia farieb bublín či určenie dátumu a času odoslania správ. Veľmi sa mi páči prístup vývojárov, vďaka ktorému sa možno čoskoro dočkáme aktualizácie. Som veľmi zvedavá, čo si pre nás ešte pripravili. Osobne by som uvítala nejakú možnosť hodnotenia alebo komentovania storiek, giphy pri v správach a nové kategórie.

Romantika? Humor? Alebo sa chcete ako čitateľ zamerať len na tie najčítanejšie storki? Nie je problém. Kategórie sú veľmi prehľadné a orientácia v je skutočne intuitívna.

Ja už svoj účet na #storkiappka mám. A ty?

V appke sa k dnešnému dňu nachádza viac ako 130 príbehov a ďalších 300 konverzácií je rozpísaných.  Svoj účet som mala založený ešte pred oficiálnym spustením, takže by sa dalo povedať, že som medzi prvými testovala funkcionalitu. Keď som bola mladšia, boli obľúbené poviedky z prostredia chatovej online miestnosti. Storki mi moju pubertu veľmi priblížili aj teraz, len sa skutočne z PC zmenila forma do mobilu. Vzhľadom na to, že som trooooochu staršia a písanie či čítanie storiek ma baví, tak môžem tvrdiť, ža appka svoj účel splnila.


Google play I Instagram I Facebook I Viac o appke


Máte svoj účet? Píšete storki alebo len čítate? Ktoré sú vaše naj? Aké funkcie by ste v appke prijali?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.