Jaji bloguje

Vo svete kníh
Čaká ma veľmi zaujímavý rok plný výziev a plánov I Jaji bloguje

Čaká ma veľmi zaujímavý rok plný výziev a plánov I Jaji bloguje

Dnes to nebude o knihách, ale o mne. Pohodlne sa usaďte a prečítajte si, čo ma tento rok čaká a na čo sa teším. Verím, že konečný výsledok ovplyvní aj blog.

Málokedy píšem články o sebe. Teraz mám na srdci pár zaujímavých informácií, o ktorých by som vám chcela povedať trochu viac. V najbližšom čase ma čaká veľmi veľa prekážok a výziev, ktoré ak prijmem a úspešne dotiahnem do konca, budem neskutočne šťastná. Touto cestou vám chcem povedať, že je to aj vďaka vám a vašej spätnej väzbe., ktorá ma neustále posúva vpred. Ďakujem.

Končím štúdium

Tieto dve slová sú pre mňa zvláštne. Ťažko sa mi píšu. Ešte stále si to nechcem tak úplne priznať. Pamätám si, akoby to bolo včera, keď si spolužiačka odo mňa požičiavala lepidlo na zápise, aby si nalepila svoju fotku do indexu. Teraz sme piataci a všetko to, čo sme prežili bude preč. Zostanú len cenné spomienky a kamarátstva na celý život (alebo len na pár mesiacov). Rada sa vzdelávam. Pevne verím, že po (snáď úspešnom) ukončení vysokej školy moje vzdelávanie nekončí.

O mesiac a pol ma čakajú štátnice. Najradšej by som to posunula pokojne aj o rok a pol. Som hrdá, že som si pre štúdium vybrala FMK UCM v Trnave a keby som si mala vybrať opäť, neváham a podávam si sem prihlášku. Naučila som sa tu veľa po teoretickej a aj po praktickej stránke. Zo zdravotnej sestry skúsení pedagógovia vybrúsili nielen marketérku, ale nasmerovali ma k tomu, čo ma baví. V prvom ročníku by som nevedela presne odpovedať, prečo práve marketing. Dnes by som sa nevedela zastaviť, čo by som o tom toľko hovorila. Nikdy som sa tu necítila len ako číslo a neprejde deň, kedy by som neďakovala tam tomu hore za to, čo som mohla prežiť. Neberiem to ako samozrejmosť.

Som v cieľovej rovinke. Momentálne nerobím nič iné, len sa učím na štátnice a dopisujem diplomovú prácu. Som hrdá na to, kým som a kde som. Som tu aj vďaka tejto škole a ľuďom, ktorí mi dôverovali a podporovali ma.

Preto ak máte teraz niekedy pochybnosti, či štúdium stojí za to… alebo načo potrebujete školu… zvážte si, čo ste urobili preto, aby ste svoje štúdium naplno využili. Škola ponúka nespočetne veľa možností sebarealizácie a osobného rastu. Je len na nás, či ich prijmeme alebo budeme len sedieť v laviciach a s nezáujmom počúvať prednášky, ktoré nám kvôli nášmu odporu nič nedajú.

Aký názor máte na štúdium vy? Myslíte si, že je rozdiel medzi študovať a vyštudovať? Napíšte do komentárov svoj názor, prípadne to, čo vám škola dala alebo vzala.

Som ambasádorka knižného festivalu Humbook 2019

Minulý rok som sa pustila do neznáma zvaného ambasádorstvo knižného festivalu. Byť knižnou blogerkou je jedna vec. Ale aktívne sa podieľať na marketingovej kampani veľkého projektu je vec druhá. Nemala som žiadne očakávania od novej situácie. Len som si užívala tú super chvíľu a prestíž. V mnohom som sa vylepšila a mnohé som si overila. Prahu som navštívila toľkokrát, že to ani nespočítam. Stretla som nových ľudí – od pracovníkov vydavateľstva, cez blogerov či zahraničných autorov a zistila som, čo chcem skutočne robiť. Venovať sa knihám, knižnému marketingu, sebe, tomuto blogu a vám.

Práve preto som sa do náboru prihlásila opäť a s radosťou vám môžem oznámiť, že si okrem 24 šikovných dievčat, vybrali do ambasádorského tímu aj mňa. Tento rok chcem, aby to bolo iné. Nielenže chcem prijímať a užívať si, ale dávať (viac než minulý rok). Pozícia ambasádorky Humbook festu 2019 je pre mňa veľká vec. Budem pri zrode niečoho výnimočného. Posuniem vám tie najhorúcejšie informácie a novinky zo sveta young adult kníh. Stretnem sa so super ľuďmi a osobne spoznám autorov, ktorí doteraz boli pre mňa vzdialení.

Preto nezabudnite sledovať informácie či už na blogu alebo na mojich sociálnych sieťach. Všetko dôležité budem označovať hashtagom #JajiOHumbookFeste2019.

Je niečo, čo vás zaujíma konkrétne? Všimla som si, že mnoho nových čitateľov tento festival nepozná. Ak máte nejaké otázky, rada odpoviem. Ak ich bude viac, môžeme z toho urobiť celý článok. Napíšte do komentárov čo vy a knižné festivaly. Navštevujete ich? Ktoré sú vaše obľúbené?

https://www.instagram.com/p/Bol1s_Ennll/

Vytvorím si domov

Tento rok je skutočne výnimočný. Neviem, čím som si to všetko zaslúžila. Po 27 rokoch sa sťahujem do vlastného. S priateľom si vytvoríme náš domov, kde si budeme budovať spoločnú budúcnosť. Okrem iného si zariadim kanceláriu s veľkou nástenkou. Som zvedavá, aká bude realita a ako veľmi sa bude od mojich predstáv líšiť.

Myslím si však, že 3 roky aktívneho písania o knihách si kanceláriu zaslúžia. Pre mňa je dôležité mať svoj kreatívny kút. To, že prečítam knihu, je iba jedna časť celého procesu. Tá najmenšia a najjednoduchšia. Potom príde na rad myšlienková mapa, poznámky, spísanie recenzie, nafotenie knihy, edit, vizuálny edit, publikovanie, sharovanie, zverejnenie informácií na sociálnych sieťach, odpisovanie na komentáre, distribuovanie obsahu, analýza, vyhodnocovanie, v prípade úspešného príspevku platenie reklamy, aby mohol osloviť ešte viac čitateľov, zhodnotenie knihy na eshopoch a knižných databázach, aaaaatď.

Vlastného bytu sa aj napriek všetkému úprimne trochu bojím, ale pevne verím, že to spoločne s priateľom zvládneme. Teším sa, že sa posuniem ďalej a že ochutnám všetko, čo mi život ponúka.

A čo potom?

Je ešte veľmi veľa plánov, ktoré tento rok chcem uskutočniť. V januári som si dala predsavzatia a aj vyššie spomenuté plány a mini úspechy ma môžu doviesť k vytúženému cieľu. Nestačí len veriť a dúfať, že sa všetko podarí. Ak šťastiu nevykročíme naproti, nikdy nič nedosiahneme.

Priatelia, nebojte sa zlyhania alebo pádu. Všetko, čo sa nám v živote deje, sa deje z nejakého dôvodu. Vždy, keď som si myslela, že teraz je to najhoršie… tak som sa veľmi mýlila. Až s odstupom niekoľkých mesiacov alebo rokov som pochopila, že nič lepšie sa mi nemohlo stať.

Nechcem ostatné viac prezrádzať, pretože sa bojím, že sa mi moje priania nesplnia (poverčivosť niekedy nezaškodí). Nebojte, budem vás o všetkom informovať. Pevne verím, že keď o pár mesiacov budem písať pokračovanie tohto článku, bude všetko tak, ako to má byť.


Som rada, že ste článok dočítali až sem. Ak máte nejaké otázky, pýtajte sa. Majte sa krásne.

Jaji

1 comment found

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.