Hana Repová knihou Ak mi odpustíš zakončila obľúbenú sériu

Hana Repová knihou Ak mi odpustíš zakončila obľúbenú sériu

Hanka Repová a jej kniha Ak mi odpustíš sú zárukou dobrého čítania. Aj napriek tomu som v príbehu našla pár nedostatkov. Viac o knihe sa dozviete v článku.

Anotácia

Len čo Avery Adamsová nadobudne v živote opäť trochu istoty, všetku svoju pozornosť sústredí na správanie sa majiteľa reštaurácie, Michaela Rosenthala. Ten sa márne snaží dostať sa k nej čo najbližšie. Naliehavé otázky, týkajúce sa jeho záhadnej minulosti, tak zostávajú stále nezodpovedané. A navyše, jej chatrné životné istoty, v blízkosti tohto príťažlivého chlapa, sa znova otrasú v základoch. Jedna stratená peňaženka nielenže urýchli lavínu udalostí, ktorým sa spočiatku iba bezmocne prizerá, ale strach, že sa stane obeťou pomsty, ju doženie k úteku. No tajomstvá, ktoré sa postupne odkrývajú, ju prinútia vrátiť sa, odkiaľ ušla, a urobiť zásadné životné rozhodnutie.

Druhý diel románu Ak mi dovolíš s názvom Ak mi odpustíš uzatvára dvojdielny, čitateľsky atraktívny román o obyčajnom ľudskom šťastí.

Idem sa opakovať

Hanka Repová vstúpila na trh sériou Boh plače potichu pomerne prednedávnom, no za ten čas sa stihla zapísať do sŕdc mnohých žien. Som veľmi rada, že sa jej slová dostávajú do čoraz väčšieho publika čitateľov. Dovolím si tvrdiť, že autorka si to zaslúži (ak nie ešte viac).

Keď som si kupovala knihu Ak mi odpustíš vedela som, že pôjde o brilantné zakončenie jej novej série. Hneď na začiatku mi bolo jasné, ako sa všetko skončí. V iných prípadoch predvídateľnosť deja kritizujem, preto na to upozorňujem. Niekomu toto menšie negatívum môže prekážať, ale príbeh bol pre mňa rozprávkou pre dospelých, preto sa na to moc nezameriavam a prehliadam to.

Veľmi ťažko sa mi do knihy začítavalo. Ak čítate knihy hneď po sebe, nič sa nedeje. Tu som mala pocit, že proste jeden príbeh bol rozdelený na dve časti. Ja som medzi nimi mala odstup, a tak som bola na začiatku trochu zmätená, než som si na všetko spomenula. Chýbali mi v tejto knihe nejaké úvodné strany, ktoré mi by všetko pripomenuli.

Avery mi bola veľmi blízka. Niekedy mi prišla nerozhodná a zmätená, ale vzhľadom na to, čo všetko prežila, to bolo pochopiteľné. Od začiatku prvej knihy do konca druhej som u nej videla progres. Repová ukazuje, že nech je situácia akákoľvek, vždy existuje riešenie, len treba veriť. Ale Michael, to je proste kus chlapa, ktorého by snáď chcela každá. Alebo sa mýlim?

Práve to je výnimočné aj na tomto pokračovaní. Nie je slabšie, než prvý diel. Je mu rovnocenným partnerom. Autorka opäť poukazuje na život a jeho zmysel. Svet nie je čierny ani biely. Je farebný. Raz sme hore a raz sme dole. Netreba robiť unáhlené závery a opora je jedna z najcennejších faktorov v akomkoľvek medziľudskom vzťahu. Milujem, ako sú hodnoty dané na piedestál a je len na nás, čo si z toho všetkého odnesieme.

Keď som bola mladšia, knihy tohto typu na nebavili. Do nich sa musí iba dozrieť skúsenosťami, potom si ich dokážeme dokonale užiť a oddýchnuť si pri nich. Čo môže byť lepšie,než spleť osudu, ktorá spojí dvoch ľudí? Pravá láska si vždy nájde k sebe cestu, aj keď to tak hneď nevyzerá.

Komu by sa kniha mohla páčiť

Hana Repová píše vecne a pre mňa dobre. Subjektívne sa mi jej štýl písania páči a vyhovuje mi. Ak mi odpustíš nesklamala. Kniha prirodzene zakončila dobrú sériu a všetko vysvetlila. Rozprávka pre dospelých bola plná rôznych emócií, vďaka čomu mi veľmi prirástla k srdcu. Kniha sa jednoznačne bude páčiť verným čitateľkám autorky alebo romantičkám, ktoré rozumejú životu a jeho hodnotám.


Čo vy a tvorba od tejto autorky? ktorá séria sa vám páčila viac?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.