Etický kódex

V poslednej dobe sa reklama na internete objavuje aj na miestach, kde by sa mala nachádzať minimálne. Okrem toho, že som bloger a knižný marketér, sama som konečný spotrebiteľ, a preto presne viem, ako sa cítite, keď na vás odvšadiaľ vyskakujú reklamné články, propagácie produktov a bannery všetkých rozmerov. A hoci spolupracujem s knižným trhom na Slovensku a v Česku, sľubujem, že:

  1. Nikdy nebudem kopírovať iných blogerov. Hoci tento bod všetci považujeme za samozrejmosť, verte, že to tak nie je. Plagiátorstvo je veľmi rozšírené a vďaka onlinovému svetu aj veľmi jednoduché. Preto vám chcem prinášať obsah, ktorý je nielen založený na mojom názore a faktoch, ale je vytvorený len a len pre vás.
  2. Vždy vám odporučím toho, kto ma inšpiroval. Inšpirácia sa nachádza všade okolo nás. Aj ja sama sa pri tvorbe či už blogových článkov alebo kampaní vždy niekde inšpirujem. A kto nie? Vždy vám poviem, kto bol mojou múzou. Mojim zámerom nie je skrývať primárnu alebo sekundárnu konkurenciu. Myslím si, že je to práve naopak. Spolu tvoríme všetci jednu veľkú silnú komunitu a to je na tom to krásne.
  3. Na blogu používam najmä moje fotografie. Mojou prioritou je pri tvorbe textového obsahu tvoriť aj vlastný vizuálny obsah. Nie vždy je to však možné. Ak používam fotografie z voľno dostupných fotobánk alebo iných autorov, vždy uvediem zdroj.
  4. Obsah na tomto blogu vytváram čo najlepšie podľa svojho vedomia a svedomia. A to aj pri spoluprácach (#ad). Je pre mňa nesmierne dôležité, aby som pre vás publikovala objektívne veci a názory. Preto aj napriek tomu, že často knihy dostávam od vydavateľstiev a autorov, nepíšem vám o nich len preto, že musím. Knihy si vyberám zo širokej ponuky podľa toho, ako ma ktorá skutočne zaujme a ktorá by sa mohla páčiť aj vám. Nie je pre mňa priorita vychváliť produkt alebo autora. Pre mňa je priorita zachovanie objektivity a úprimného názoru.
  5. Všetky verejné štatistiky a údaje na blogu uvádzam pravdivo. Za žiadnych okolností ich neupravujem.
  6. Riadim sa taktiež etickým kódexom, ktorý vypracovala Asociácia blogerov, ktorej som členkou.

Jaji