Nominujte tvorbu obľúbených autorov do súťaže Kniha roka 2018

Nominujte tvorbu obľúbených autorov do súťaže Kniha roka 2018

Ste radi, ak vás niekto pochváli? Kto by nemal rád uznanie. Podporte autorov a ich knihy nomináciou v súťaži Kniha roka 2018 a venujte im virtuálnu pochvalu za ich prácu.

Ako to funguje?

V prvom rade musíte mať účet na portáli Databazeknih.cz. Ten sa vám zíde aj inokedy, nielen kvôli tejto súťaži. Pre jednoduchšie prihlásenie môžete využiť registráciu cez gmail alebo Facebook. Potom si v zozname vyhľadávania nájdite knihu, ktorú chcete navrhnúť do súťaže a označte “Nominovat na Knihu roku”. Dôležité je, aby kniha vyšla v roku 2018, pretože inak tam túto možnosť nebude mať. Hoci ide o český portál, nominovať môžete aj slovenské knihy.

Máte na výber

Pri nominovaní si môžete vybrať z 3 kategórií:

 1. 1. Kniha roku 2018
 2.  2. Novinka roku 2018
 3.  3. Obálka roku 2018

Svojich obľúbencov môžete nominovať až do 15. 3. 2019.

Prečo by ste si mali nájsť chvíľu čas?

Ako sa vraví, nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Autori píšu z rôznych dôvodov. Jedným z nich je potešiť dušu čitateľa a priniesť mu čo najintenzívnejší zážitok z čítania príbehu. Ak si kúpime ich knihu a napíšeme na ňu spätnú väzbu, môžeme im pomôcť v predaji a posunúť ich tak v kariére, po ktorej túžia. Ak s nimi komunikujeme cez sociálne siete a aktívne prehlbujeme virtuálny či offlinový vzťah, budujeme niečo krásne a výnimočné, čo môže našich obľúbených autorov motivovať do nových a nových príbehov. Avšak ak pomôžeme ich tvorbe dostať sa do súťaže, nielenže sa o nich dozvedia noví čitatelia a ponúknutá príležitosť môže výrazne podporiť predaj ich kníh, ale vrátime im všetko, čo dávajú oni nám každým riadkom. Otvorime im dvere plné rôznych možností.

Ja som si ten čas našla a svojich obľúbencov som nominovala. Urobíte tak aj vy?

Viac informácií o projekte nájdete na tomto odkaze.

Načo vám potom bude účet na Databazeknih.cz?

Samozrejme, nemusíte ho ďalej využívať, ale tento portál spolu s ČBDB a Goodreads veľmi rada využívam. Združuje veľké množstvo knihomoľov, ktorí aktívne diskutujú o knihách, hodnotia ich a píšu o nich recenzie. Tak isto sa ponúka rôzne novinky z knižného sveta a pripravuje pre svojich užívateľov rôzne knižné výzvy a súťaže.


Ktoré knihy ste nominovali do súťaže?

2 comments found

 1. Moc hezky jsi to napsala 🙂
  Nominovala jsem takto:
  Kniha roku 2018: Smrtka, Deset tisíc nebí nad tebou a Tajemství kůže
  Novinka roku 2018: Černooká, Warcross
  Obálka roku 2018: Deset tisíc nebí nad tebou, Černooká, Mráz nebo noc 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.