Kniha Brum naše deti nielen zabáva, ale aj mediálne vychováva

Kniha Brum naše deti nielen zabáva, ale aj mediálne vychováva

Dnes vás presvedčím o tom, že knihy a mobilné technológie idú dokopy. Deti sa tak môžu zabaviť a aj niečomu novému priučiť.

Anotácia

Krásne ilustrovaná fínska obrázková knižka + unikátna aplikácia, pomocou ktorej sa dá vstúpiť do príbehu. Príbeh medveďa Bruma, ktorý je iný, než ostatné medvede v lese…

Do tejto knihy však môžete vstúpiť. Ako? Knižku oživíte jednoduchou aplikáciou,ktorá vám umožní pohybovať sa priamo v Brumovom svete.
Prostredie knihy sa rozšíri: les, jazero, snehové záveje sa rozprestrú priamo vo vašej izbe. Prstom rozpohybujete žabu, ktorá zrazu začne skákať po kameňoch.Dokážete rozsvietiť hviezdy, vliezť do brloha… Na poslednej strane Vás čaká čarovná úloha: pospájať hviezdy do súhvezdia. 

Túto knihu musím mať

Nedávno som sa opäť zastavila v kamenných pobočkách kníhkupectiev, aby som obzrela, čo je nové na trhu a o čo majú ľudia najväčší záujem. Pri prechádzke medzi regálmi som zbadala knihu Brum, ktorá ma na prvý pohľad zaujala svojou obálkou. To, že pôjde o zaujímavý kúsok, som vedela už od samotného začiatku. Prečo?

Brum ako hlavný hrdina

Kniha opisuje jedno veľké medvedie dobrodružstvo. Malý Brum nevedel zaspať zimným spánkom. Vďaka tomu zažil niečo, čo iné medvede nepoznali. Príbeh je jednoduchý, svieži a vtipný. Jeho primárna myšlienka zaujme už na prvý pohľad (alebo prvé prečítanie).

Brum ma počas čítania veľmi bavil. Zdroj: Jaji bloguje
Brum ma počas čítania veľmi bavil. Zdroj: Jaji bloguje

Nádherné ilustrácie

Brum má veľmi krásne ilustrácie. Bez debaty. Kto by nechcel čítať knihu, môže si ju prezerať a zážitok bude mať rovnaký. Možno niekomu prídu obyčajné, ale presne vystihli príbeh a aj náladu nášho medvedíka, že som sa veľmi pobavila aj na tých jeho pózach a výrazoch. Ten, kto mal niekedy problém zaspať, sa v nich určite nájde.

Brum má v sebe nádherné ilustrácie. Zdroj: Jaji bloguje
Brum má v sebe nádherné ilustrácie. Zdroj: Jaji bloguje

Vychováva aj mediálne

Kniha môže byť využitá v procese mediálnej výchovy. Myslíte si, že škôlkárom tablety, mobily alebo počítate do rúk nepatria? No žiaľ, doba sa posúva vpred a musíme si zvyknúť na to, že mladšie generácie sú už tzv. digitálnymi domorodcami, pre ktorých je využívanie moderných technológií prirodzené. Tu môže nastať zásadný problém. Buď deti naučíme, ako ich môžu využívať prospešne aj pre svoj osobný rozvoj, alebo sa budeme nečinne prizerať, ako si ničia svoje zdravie a nerozvíjajú medziľudské vzťahy. Čo si vyberiete?

Ku knihe Brum si môžete nainštalovať do mobilu aplikáciu a vďaka nej oživiť príbeh. Používanie aplikácie je intuitívne a zabavia sa aj dospelí. Ak vám nejde inštalovať alebo spustiť na vašom na mobilnom zariadení, skúste iné. Tiež mi to trochu robilo problém.

Návod na nainštalovanie aplikácie nájdete vo vnútri knihy Brum. Zdroj: Jaji bloguje
Návod na nainštalovanie aplikácie nájdete vo vnútri knihy Brum. Zdroj: Jaji bloguje

Prepojíme tradičné a onlinové nástroje

Brum využíva phygitálne nástroje. Tento bod zaujme skôr len odborníkov z praxe, alebo verejnosť, ktorá sa o túto problematiku aktívne zaujíma. Mne sa aj preto kniha zapáčila. Mobilnú aplikáciu si stiahnete vďaka QR kódu. Prepojenie tradičných a onlinových nástrojov marketingovej komunikácie nikdy nebolo jednoduchšie a dostupnejšie. Mnohé knihy alebo knižné kampane tento spôsob už využilo (alebo využíva) a výsledky sú priaznivé.

Komu knihu odporúčam

Brum je milá, veselá kniha o medvedíkovi, ktorý nemohol zaspať a vďaka tomu prežil veľké dobrodružstvo. Atraktívna je z viacerých dôvodov – zaujímavý a vtipný príbeh, obsahuje krásne ilustrácie, vychováva mediálne a využíva phygitálne nástroje. Potešiť by sa jej mohli deti, ktoré sa chcú nielen zabaviť, ale aj niečomu novému naučiť. Je vhodná aj pre ich rodičov (starých rodičov či iných rodinných príslušníkov), ktorí im v tom chcú pomôcť. Myslím si, že podobných kníh by mohlo byť na našom trhu omnoho viac a nielen pre túto cieľovú skupinu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.