Terence Norr a alternauti vás vtiahnu do sveta nevysvetliteľných záhad

Terence Norr a alternauti vás vtiahnu do sveta nevysvetliteľných záhad

Nikto iný nemôže vyriešiť mysterióznu vraždu na vzducholodi, než Terence Norr a Catherine Havebridge. Podarí sa im to alebo ich alternauti naplno pohltia?

 Anotácia

Nové dobrodružstvá odvážneho Terencea Norra a pôvabnej psychotroničky Catherine Havebridgeovej.
V Londýne predminulého storočia syčí para a bujnie paranormálny zločin. Počas leteckej prehliadky hrozí smelým dobyvateľom vzduchu oveľa väčšie nebezpečenstvo ako pád z výšky. Po návšteve pochmúrnej vily zistíme, čo dokáže sila hygieny a prečo ceny rakiev stúpnu prekliato vysoko. Záhadní alternauti nás zavedú do cudzích svetov a nebude to žiadna víkendová turistika. Chytľavá zmes steampunku, popkultúry a hororu čaká iba na vás.

O Petrovi Jelínkovi

Autor sa steampunku venuje už viac ako 10 rokov. Príbehy o Terencovi najprv písal do šuflíka a pre svojich najbližších. Neskôr, keď toho bola slušná kopa, sa rozhodol ich vydať v knižnej podobe. Debutoval v roku 2016 titulom Norr, ochraňuj Britániu!

Sú Alternauti skutočne pre každého?

Na prvý pohľad útla kniha vás prekvapí svojim obsahom. Autor nečaká, kým sa do knihy začítate. Hlavnú zápletku kontroverzne prezradil už na začiatku. Kto iný môže vyriešiť mysterióznu vraždu, než Terence Norr a Catherine Havebridge. Tí  sa do vyriešenia prípadu pustia naplno. Nato, aby došli do úspešného konca a našli vraha, sa pridajú k tajomným alternautom. Urobia dobre alebo ich paranormálny svet pohltí?

Kniha je rozdelená do niekoľkých častí, pričom som veľmi rada, že nás autor varoval aj pred istými scénami, ktoré nemusia byť každému čitateľovi po vôli. Preto už na začiatok musím upozorniť, že Alternauti nie sú pre každého a dobre si premyslite kúpu, aby ste neboli sklamaní. Ak však máte tento štýl čítania radi, určite po knihe siahnite.

Na prvý pohľad útla kniha vás prekvapí svojim kontroverzným obsahom. Zdroj: Jaji bloguje
Na prvý pohľad útla kniha vás prekvapí svojim kontroverzným obsahom. Zdroj: Jaji bloguje

Veľmi sa mi páčil autorov štýl písania. Opísal prostredie, postavy či dej na rovinu presne také, aké sú. Nič umelo nepreháňal, za čo mu dávam palec hore. V mnohých ohľadoch mi kniha pripomínala tvorbu Marka E. Pochu. Svojský štýl srší z každej strany, čo je do istej miery ešte stále na slovenskom knižnom trhu nezvyčajné. Som rada, že existujú autori, ktorí sa neboja vyjsť s kožou na trh a píšu aj takýto menšinový žáner.

Taktiež pozitívne hodnotím samotnú formu knihy a to, že sa vo vnútri nachádzali ilustrácie. Pomáhali mojej fantázií predstaviť si prostredie a postavy, čo samotnej knihe pridávalo na reálnosti. Aký názor máte vy na kresby v knihách? Páčia sa vám alebo vás iba zbytočne vyrušujú?

Tento príbeh nie je môj štýl. Zato mám veľmi blízko k Anglicku z konca 19. storočia, preto som veľmi rada, že sa mi tento steampunkový kúsok dostal do rúk a opäť som si rozšírila svoje čitateľské obzory.

Alternauti sú vhodným výberom pre čitateľov, ktorí obľubujú hororový žáner a nevadia im krvavé scény s obsahom násilia. Určite by po knihe nemali siahnuť mladiství alebo citlivé povahy.

Ilustrácie v knihách. Áno alebo nie? Zdroj: Jaji bloguje
Ilustrácie v knihách. Áno alebo nie? Zdroj: Jaji bloguje

Komu knihu odporúčam

Alternauti sú špecifickým kúskom, ktorý nie je pre každého. Milovníci steampunku, paranormálnych príbehov a hororov si prídu na svoje. Určite by som však zvážila kúpu, pokiaľ ste citlivej povahy alebo tento štýl nemáte radi. Ak k nemu neinklinujete už teraz, nemusí sa vám zapáčiť a skúšanie nového žánru vás môže skôr od knihy odradiť. Je jedno či ste muž alebo žena, na svoje si tu môže prísť skutočne každý. Autora chválim za štýl písania, zápletku, gradáciu deja, ktorá vo mne vyvolala veľkú zvedavosť v tom, ako sa príbeh skončí. Záver knihy stojí za to, tak určite nečítajte len zadné strany, ale nechajte sa prekvapiť.

1 comment found

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.