Jaji bloguje

Vo svete kníh
S Gerdou som zabudla na realitu a užila si prítomný okamih

S Gerdou som zabudla na realitu a užila si prítomný okamih

Rada sa vraciam k detským knihám. Snívam, verím, dúfam. Raz za čas treba uniknúť z reality a myslieť len na prítomný okamih. 

V článku sa dozviete:
- o čom je Gerda,
- čo si o knihe myslím,
- a nazriete do vnútra.

Kedy nastal ten zlom, že sme prestali byť deťmi? Zahodili sme obľúbené hračky a prestali sme žiť prítomnosťou? Mám pocit, že čím som viac “dospelejšia”, tým viac sa bojím budúcnosti, nevnímam to, čo je tu a teraz. Nezmyselne sa vraciam do minulosti  a nie som vďačná za to, že je vonku krásne počasie. Preto som sa v poslednej dobe vrátila k detským knihám. Nemám deti, zatiaľ ešte ani neplánujem, ale chýba mi ich pohľad na svet. Myslím si, že nás majú ešte veľa čo učiť. Mňa majú veľa čo učiť a rada túto výzvu prijmem.

Približne pred Vianocami som si kúpila Gerdu. Bola všade… na Bibliotéke, v obchodoch a na internete. Ak mi nevyplávala z vane, tak už neviem. Takmer každý o nej vravel. Ževraj je to jedna z najlepších detských kníh, aké kedy čítali. Ak ste počuli podobné názory, tak im pokojne môžete veriť. Gerda je nielen krásna po dejovej línii, ale aj z hľadiska grafického spracovania.

Gerda mala s maminkou veľmi krásny vzťah. Zdroj: Jaji bloguje
Gerda mala s maminkou veľmi krásny vzťah. Zdroj: Jaji bloguje

Príbeh je o malej veľrybe, ktorá príde o rodinu. Začne si zvykať na samotu. Oceán je pre ňu veľký a jediné, čo má v srdci je pieseň jej maminky. To však ešte nevie, že prežije jedno veľké dobrodružstvo.

Gerda zisťuje, že zďaleka nie je tak úplne sama a oceán je plný nekonečných možností. Síce ide o detskú knihu, ale je v nej omnoho viac. Opäť som si overila, ako je rodina najdôležitejšia, ako všetko okolo nás môže posunúť vpred, že všetko okolo nás je jedno veľké dobrodružstvo, treba len vykročiť vpred a že ak sa niečo neskončí šťastne, tak ešte nie je koniec.

Gerda počas svojho putovania spoznáva veľa nových zvieratiek. Zdroj: Jaji bloguje
Gerda počas svojho putovania spoznáva veľa nových zvieratiek. Zdroj: Jaji bloguje

Gerda sa mi veľmi páči. Nie je to len tak obyčajná detská kniha, ktorá po jednom prečítaní zapadne prachom. Myslím, že detská fantázia by s každou ilustráciou dokázala vytvoriť ďalší príbeh a nekonečne veľa nových putovaní a dobrodružstiev. Adrián Macho je pán a ja len dúfam, že nás ešte podobnými projektami poteší.

Keď budem mať dieťa, tak táto kniha bude prvá, z ktorej mu budem s veľkou radosťou čítať.

Každá rozprávka musí mať svoj šťastný koniec. Zdroj: Jaji bloguje
Každá rozprávka musí mať svoj šťastný koniec. Zdroj: Jaji bloguje

K tejto knihe viac netreba.Musíte si ju len prelistovať, vnímať nádherné ilustrácie a prečítať si, čo naša hlavná hrdinka zažila.


Ak si kúpite knihu cez tento odkaz, nielen podporíte autora v jeho tvorbe, ale aj mňa. 
Ďakujem.

Čítali ste Gerdu? Čo si o knihe myslíte vy? Máte ju doma? Blogeri, hoďte do komentárov odkazy na vaše články o knihe, rada si ich prečítam.

Ak ma chcete podporiť, môžete do komentárov napísať, aká je vaša naj detská kniha.

2 comments found

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.